Obserwuj w Google News

Ukraińscy muzycy zagrają w Polsce w ramach podziękowania za pomoc. Wstęp na koncert jest bezpłatny

2 min. czytania
05.05.2022 14:09

Ukraińscy muzycy z Prime Orchestra wystąpią pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Bezpłatny występ to podziękowanie za pomoc i solidarność Polaków z Ukrainą.

PRIME Orchestra
fot. PRIME Orchestra/Facebook

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. Wołodymyr Zełenski wziął udział w Międzynarodowej Konferencji Darczyńców na rzecz Ukrainy w Warszawie. Prezydent państwa objętego wojną podkreślał, że kraj potrzebuje przyspieszenia procesów wstąpienia do Unii Europejskiej.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Z kolei obecny na Stadionie Narodowym premier Ukrainy Denys Szmyhal stwierdził, że jego państwo potrzebuje trzech rzeczy: uzbrojenia, sankcji i perspektywy w Europie. Z najnowszych doniesień wynika, że Rosjanie na wojnie z Ukrainą stracili już niemal 25 tysięcy żołnierzy.

Ukraińscy muzycy zagrają w Polsce. Chcą podziękować za pomoc

Wielu Ukraińców postanowiło uciekać przed wojną i znaleźć schronienie w innych krajach. Znaczna część uchodźców trafiła do Polski, gdzie otrzymała sąsiedzką pomoc i wsparcie. Mimo upływu czasu Polacy nadal organizują akcje pomocowe i zbiórki na rzecz osób, które były zmuszone opuścić swoje rodzinne strony.

Redakcja poleca

Ukraina jest wdzięczna za postawę Polaków. Swoje wzruszenie podkreśla na każdym kroku prezydent kraju. Tym razem tamtejsi muzycy chcą odwdzięczyć się naszym rodakom za pomoc.

Stand with Ukraine w Warszawie. Gdzie? Kiedy?

5 maja na Placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się bezpłatny koncert dedykowany polskim wolontariuszom. Na scenie zobaczymy artystów z Charkowa.

Prime Orchestra chce w ten sposób podziękować każdemu, kto zaangażował się w pomoc dla Ukrainy. Wydarzenie zostało objęte patronatem prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Pierwszy koncert z trasy charytatywnej Stand with Ukraine odbył się niedawno w Katowicach.

Za wstęp na wydarzenie nie trzeba będzie płacić, jednak na miejscu będzie prowadzona zbiórka na rzecz ofiar wojny. Każdy, kto będzie chciał wesprzeć tę inicjatywę, będzie miał taką okazję.