Obserwuj w Google News

Raper Ty nie żyje. Brytyjski artysta zmarł po zakażeniu koronawirusem

Piotr Krajewski
1 min. czytania
08.05.2020 14:26
Zareaguj Reakcja

Raper Ty nie żyje. Popularny brytyjski artysta zmarł po zakażeniu koronawirusem. W ostatnich dniach życia muzyk zachorował na zapalenie płuc, które doprowadziło do śmierci. Raper Ty miał 47 lat.

Ty nie żyje brytyjski raper zmarł po zakażeniu koronawirusem
fot. Youtube

Raper Ty nie żyje. Zmarł po zakażeniu koronawirusem

Ty nie żyje. Ceniony brytyjski raper zmarł 7 maja po zakażeniu koronawirusem. Jak informują brytyjskie media, w ostatnim czasie jego stan zdrowia poprawiał się, a artysta opuścił oddział intensywnej terapii. Niestety, w zeszłym tygodniu muzyk zachorował na zapalenie płuc. Ben Chijioke, bo tak naprawdę nazywał się raper, miał 47 lat.

Jego ciało nie było już w stanie walczyć. To ogromny szok dla wszystkich — napisała Diane Laidlaw, która w kwietniu zorganizowała specjalną zbiórkę na leczenie przyjaciela.

Śmierć rapera Ty wywołała ogromne poruszenie wśród brytyjskich gwiazd. Wzruszające wpisy żegnające 47-letniego artystę opublikowali m.in. raper Ghetts, aktor Noel Clarke, piosenkarka Katy B, czy aktor Idris Elba, który także chorował na koronawirusa.

Raper Ty był niezwykle ceniony w branży hip-hopowej. W 2004 roku otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Mercury Prize — w tym samym roku nominowali m.in. Amy Winehouse, Snow Patrol, Joss Stone, Jamelia, ale nagrodę otrzymał ostatecznie zespół Franz Ferdinand.

Artysta wydał łącznie pięć albumów studyjnych. Jego ostatnia płyta „A Work of Heart” ukazała się w 2018 roku.

RadioZET.pl/bbc.com/PK