Obserwuj w Google News

Twenty One Pilots wrócili z nowym singlem „Shy Away”. Kiedy premiera albumu? [WIDEO]

2 min. czytania
08.04.2021 15:22
Zareaguj Reakcja

Twenty One Pilots wrócili z nowym singlem „Shy Away”, który zapowiada ich kolejny album. Zdobywcy Grammy zdradzili, kiedy ukaże się płyta „Scaled and Icy”.

Twenty One Pilots
fot. mat. prasowe

Twenty One Pilots zdobyli ogromną popularność za sprawą hitu „Stressed Out”, który podbił listy przebojów na całym świecie.

Teraz zespół powraca z zupełnie nowym singlem „Shy Away”. Piosenka zapowiada kolejną płytę Twenty One Pilots zatytułowaną „Scaled and Icy”. Kiedy premiera albumu?

Zobacz także:  Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło w singlu „Za krótki sen”. Artystka zdradziła, kiedy płyta [WIDEO]

Twenty One Pilots w nowym singlu „Shy Away”. Kiedy premiera albumu?

Twenty One Pilots zaprezentowali nowy singiel „Shy Away”, który jest pierwszą oficjalną zapowiedzią nowego albumu zespołu. Muzycy ujawnili, że ich płyta „Scaled and Icy” ukaże się już 21 maja.

Tyler Joseph napisał i prawie w całości sam wyprodukował nowy album w jego domowym studiu podczas rocznej izolacji, podczas gdy Josh Dun dogrywał partie perkusyjne na drugim końcu kraju. Album „Scaled And Icy” to owoc „wirtualnej” współpracy obydwu muzyków, przepełniony powszechnie panującymi emocjami towarzyszącymi nam w 2020 roku: niepokoju, samotności, znudzenia, czy wątpliwości dotyczących przyszłości.

Premierze płyty „Scaled and Icy” będzie towarzyszył pierwszy w karierze zespołu globalny livestream „Twenty One Pilots - Livestream Experience”, który odbędzie się w sobotę, 22 maja o godz. 2:00 w nocy czasu polskiego. Wydarzenie zapowiada się na niezapomniany spektakl wypełniony zarówno nowymi utworami, jak i największymi hitami zespołu z ich dotychczasowej kariery.

Zobacz także:  Alvaro Soler wystąpi w Polsce w 2022 roku. Kiedy i gdzie koncerty? [DATA, BILETY]

Kariera i sukcesy Twenty One Pilots

Twenty One Pilots mają na swoim koncie pięć albumów studyjnych, w tym płytę „Blurryface” z 2015 roku, która pobiła wszelkie rekordy popularności. Krążek rozszedł się w milionach egzemplarzy, a przebój „Stressed Out” podbił listy przebojów i został nagrodzony prestiżową statuetką Grammy. Ich ostatni album „Trench” z 2018 roku otrzymał platynowy status zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce oraz w wielu innych krajach na całym świecie.

W 2020 roku Twenty One Pilots pobili rekord Guinnessa na najdłuższy klip w historii dzięki nigdy niekończącemu się teledyskowi do „Level of Concern”. Wymyślony przez zespół wraz z reżyserem Jasonem Nickel i Jasonem Zadą koncept zgromadził 162 tysiące zgłoszeń od fanów z całego świata, które zostały wykorzystane do stworzenia nowego teledysku, emitowanego na YouTube w formie live’a. Co trzy minuty i czterdzieści sekund na YouTube powstawał zupełnie nowy klip, zawierający fragmenty video przesłane przez fanów. Tym samym zespół pobił rekord poprzednio należący do Pharella i jego 24-godzinnego klipu do utworu „Happy”. „Level Of Concern” był wyświetlany w formie live’a przez 177 dni, czyli 4264 godzin, 10 minut i 25 sekund.

RadioZET.pl/mat.prasowe