Obserwuj w Google News

Tulia wyda wkrótce nową płytę. Kiedy premiera krążka "Półmrok"?

2 min. czytania
14.04.2021 09:32
Zareaguj Reakcja

Tulia powraca z nową, odmienioną muzyką. Grupa, która reprezentowała Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2019 roku, wyda drugi album. Premiera krążka "Półmrok" jeszcze w tym roku.

Tulia
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Tulia podbiła serca słuchaczy swoimi interpretacjami znanych przebojów. Zespół w 2017 roku opublikował cover grupy Depeche Mode "Enjoy the Silence", który udostępnił sam zespół i tym samym rozpędził karierę żeńskiej formacji.

Tulia z nową płytą. Kiedy premiera albumu "Półmrok"?

Folkowa dusza, która wstępowała w każdy cover Tulii spodobała się słuchaczom. Debiutancki album grupy wydany w 2018 roku uzyskał status platynowej płyty. Zespół wystąpił z piosenką "Jeszcze cię nie ma" podczas koncertu premier na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a w 2019 roku dziewczyny reprezentowały Polskę na 64. Konkursie Piosenki  Eurowizji ze swoim autorskim kawałkiem "Fire of Love (Pali się)".

W połowie 2019 roku Tulia poinformowała fanów o odejściu z grupy Joanny Sinkiewicz. Przyczyną, którą wówczas podano były problemy zdrowotne wokalistki. Jednak zespół nie kończy działalności i zapowiada kolejne wydawnictwo.

Redakcja poleca

Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak informują, że ich nowa płyta będzie przełomowa dla kariery grupy. Dziewczyny opublikowały do tej pory singiel "Rzeka", cover Myslovitz "Długość dźwięku samotności" oraz "Marcowy", które promują zbliżający się album.

Oglądaj

Płyta "Półmrok" ukaże się 21 maja 2021 roku. Za kompozycje na krążku odpowiada Sonia Krasny i Nadia Dalin, które są autorkami znanych wszystkim numerów Tulii - "Jeszcze cię nie ma" oraz "Pali się (Fire og Love)". Produkcją albumu zajął się Marcin Kindla znany z debiutu kapeli.

"<<Półmrok>> to pełna emocji, uczuć i sprzeczności opowieść o relacji dwojga ludzi. Los jest nieprzewidywalny, a życie pisze różne scenariusze. Wcielamy się w rolę narratorek. Wysłuchajcie naszej opowieści o zmartwieniu, smutku, żalu, rozpaczy, gniewie, samotności, ale tez radości, nadziei i sile" - opowiadają członkinie Tulii.

Zobacz też:  Tulia wróciła z nową piosenką. Singiel "Rzeka" zapowiada kolejną płytę zespołu [WIDEO]

Tulia - Półmrok. Tracklista:

 1. Marcowy
 2. Półmrok
 3. Burza
 4. Walcz o mnie
 5. Samotność
 6. Rzeka
 7. Narkotyk
 8. Czas
 9. Noc
 10. Przepięknie
 11. Długość dźwięku samotności
 12. Fire Of Love

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Interia