Obserwuj w Google News

Zespół Toto kończy działalność. Autorzy legendarnego hitu "Africa" znikają ze sceny

Piotr Krajewski
1 min. czytania
18.10.2019 12:31

Toto kończy działalność. Amerykański zespół, który stworzył legendarne przeboje „Africa” i „Hold The Line”, ogłosił oficjalnie zakończenie kariery. Grupa powstała ponad 40 lat temu.

Toto kończy działalność legendarny zespół oficjalnie znika ze sceny
fot. Youtube (Toto Toto)

Zespół Toto kończy działalność

Zespół Toto poinformował oficjalnie, że zamierza w najbliższym czasie zakończyć działalność. Informację o końcu kariery legendarnej grupy potwierdził w wywiadzie dla „The Morning Call” jeden z członków — Steve Lukather.

Nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale wiem, że koncert w Filadelfii będzie ostatnim w dającej się przewidzieć przyszłości i zdecydowanie ostatnim w tym składzie — powiedział gitarzysta i dodał: „Nie potrafię przewidzieć przyszłości, ale mogę zapewnić, że ten skład umrze w dniu ostatniego koncertu. Zamierzamy odpocząć od tego wszystkiego”.

Ostatni koncert Toto odbędzie się 20 października i zakończy wielką trasę koncertową, którą grupa zorganizowała w związku z 40-leciem powstania.

Zespół Toto powstał w 1977 roku. Muzycy wydali dotąd kilkanaście albumów, które rozeszły się w ponad 40 milionach egzemplarzy. Zostali nagrodzeni aż sześcioma prestiżowymi nagrodami Grammy. Nagrali też wiele niezapomnianych przebojów, w tym „Africa”, „Rosanna”, „Hold the Line”.

RadioZET.pl/PK