Obserwuj w Google News

Tony Bennett już nigdy nie wystąpi na scenie. Ciężko chory wokalista odwołał wszystkie koncerty

2 min. czytania
13.08.2021 14:33
Zareaguj Reakcja

Tony Bennett kończy z występami na żywo. Legendarny wokalista jazzowy, który zmaga się z chorobą Alzheimera, nie zagra już żadnego koncertu w swojej karierze. Kilka dni temu 95-latek wystąpił po raz ostatni z Lady Gagą, dając dwa koncerty w Nowym Jorku.

Lady Gaga Tony Bennett
fot. AFP/EAST NEWS

Tony Bennett to legendarny wokalista, który na stałe zapisał się w historię światowego jazzu. W trakcie swojej wieloletniej kariery amerykański artysta sprzedał ponad 50 milionów płyt na całym świecie i współpracował z wielkimi gwiazdami, m.in.  Lady Gagą.

Od kilku lat legenda jazzu zmaga się jednak z coraz poważniejszymi problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Tony Bennett podjął właśnie decyzję, że kończy karierę koncertową. 95-latek nie zagra już więcej koncertów.

Redakcja poleca

Tony Bennett już nigdy nie wystąpi na scenie. Legenda jazzu kończy z koncertami na żywo

Tony Bennett nie pojawi się już na scenie – poinformował oficjalnie jego syn i jednocześnie menadżer w rozmowie z "Variety". Legendarny wokalista jazzowy miał zaplanowane na jesień koncerty. Żaden z nich się jednak nie odbędzie.

Nie będzie już żadnych dodatkowych koncertów. To była dla nas trudna decyzja, ponieważ nadal jest sprawnym wykonawcą. Takie są jednak zalecenia lekarzy. Zajmie się innymi rzeczami. Problem nie leży w śpiewaniu, ale raczej w podróżowaniu. Tata się męczy. Zdecydowano więc, że koncertowanie to dla niego po prostu za dużo. Nie chcemy, żeby na przykład przewrócił się na scenie – powiedział Danny Bennett.

Oznacza to, że dwa koncerty z Lady Gagą, które para zagrała 3 i 5 sierpnia w Nowym Jorku z okazji 95. urodzin artysty, były jego ostatnimi występami na żywo w wieloletniej karierze.

Tony Bennett i Lady Gaga wydali ostatnio także nowy utwór "I Get a Kick Out of You", który zapowiada ich drugi wspólny album "Love for Sale". Płyta z coverami Cole’a Portera ukaże się 1 października.

Choroba Tony’ego Bennetta

Tony Bennett jest ciężko chory. Na początku tego roku rodzina poinformowała, że w 2016 roku zdiagnozowano u artysty chorobę Alzheimera, która postępuje z roku na rok.

Żona ujawniła, że wokalista wciąż poznaje członków rodziny, ale ma coraz większe problemy z orientacją czy rozpoznawaniem zwykłych przedmiotów. Podobno nie zdaje sobie także sprawy, z jaką chorobą się zmaga.

Zobacz także:  Lady Gaga ujawniła wstrząsające szczegóły gwałtu, który przeżyła w wieku 19 lat

RadioZET.pl/variety.com