Obserwuj w Google News

Tina Turner kończy karierę. Nowym filmem dokumentalnym żegna się z fanami [WIDEO]

2 min. czytania
17.03.2021 11:28
Zareaguj Reakcja

Tina Turner kończy karierę. Legendarna piosenkarka i autorka kultowych przebojów postanowiła pożegnać się z fanami w najnowszym dokumencie, który jeszcze w marcu trafi na HBO GO. W filmie 81-latka opowiada o trudnej przeszłości, m.in. przemocy domowej ze strony męża, Ike Turnera.

Tina Turner
fot. CapitalPictures/face to face/East News

Tina Turner osiągnęła niesamowity sukces w branży muzycznej. Legendarna amerykańska piosenkarka wydała mnóstwo płyt, które rozeszły się w ponad 100 milionach egzemplarzy na całym świecie. Jest laureatką aż ośmiu nagród Grammy i autorką przebojów „The Best”, „What's Love Got To Do With It” czy „Private Dancer”.

Życie Tiny Turner nie było jednak usłane różami, o czym artystka opowiedziała najnowszym filmie dokumentalnym „Tina”, który będzie miał premierę już w tym miesiącu. Nowy dokument jest także pożegnaniem artystki z fanami.

Zobacz także:  Demi Lovato została zgwałcona w wieku 15 lat: "Mój pierwszy raz był gwałtem"

Tina Turner kończy karierę. W nowym filmie dokumentalnym żegna się z fanami

Tina Turner podjęła decyzję o zakończeniu kariery, a najnowszy film dokumentalny „Tina” jest jej pożegnaniem z branżą muzyczną i fanami.

W najbliższych latach piosenkarka chce żyć z dala od blasku reflektorów. Planuje skupić się na życiu prywatnym z mężem Erwinem Bachem i problemach zdrowotnych, z którymi zmaga się od wielu lat – 81-latka walczyła z rakiem jelita grubego, miała udar mózgu, przeszła też przeszczep nerki.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Film dokumentalny „Tina” produkcji HBO opowie o sześciu trudnych dekadach kariery Tiny Turner. Widzowie poznają bardzo osobiste historie z jej życia, m.in. wątek przemocy domowej, której gwiazda doświadczyła w trakcie małżeństwa z Ike Turnerem. Muzyk przez wiele lat bił piosenkarkę i znęcał się nad nią, co doprowadziła artystkę do próby samobójczej. W dokumencie Turner wyznała, że wciąż zmaga się z zespołem stresu pourazowego.

Miałam życie pełne przemocy. Nie ma innego sposobu, aby opowiedzieć tę historię. To rzeczywistość. To prawda. Trzeba to zaakceptować – wyznała piosenkarka.

W filmie nie zabraknie innych bardzo ciężkich i poruszających tematów. Tina Turner opowiedziała m.in. o koszmarnym dzieciństwie, odrzuceniu ze strony rodziców, a także samobójstwie ukochanego syna Craiga, który odebrał sobie życie w 2018 roku.

Zobacz także:  Dokument „Billie Eilish: Świat lekko zamglony” już dostępny. Gdzie można obejrzeć film?

„Tina” – kiedy premiera dokumentu HBO o Tinie Turner?

Premiera filmu dokumentalnego „Tina” odbędzie się 27 marca 2021 roku na platformie HBO GO. Za reżyserię dokumentu o Tinie Turner odpowiadają nagrodzeni Oscarem Dan Lindsay i T. J. Martin. Producentami są Simon Chinn i Jonathan Chinn, którzy stworzyli m.in. głośny film dokumentalny o Whitney Houston z 2018 roku.

Poniżej możecie zobaczyć oficjalny zwiastun filmu „Tina”.

RadioZET.pl/nypost.com