Obserwuj w Google News

Tina Turner była bita przez męża. Zwiastun dokumentu HBO o jej dramacie i karierze [WIDEO]

2 min. czytania
01.03.2021 13:54
Zareaguj Reakcja

Tina Turner to niekwestionowana legenda muzyki. Jej kariera to jednak nie tylko wielkie sukcesy na listach przebojów. W najnowszym filmie dokumentalnym HBO Tina Turner opowie także m.in. o dramatycznym życiu u boku męża Ike Turnera, który przez wiele lat bił ją i poniżał. Kiedy premiera dokumentu „Tina”? Do internetu trafił oficjalny zwiastun.

Tina Turner
fot. Courtesy Everett Collection/East News

Tina Turner może pochwalić się niesamowitą muzyczną karierą. Legendarna amerykańska piosenkarka wydała mnóstwo płyt, które rozeszły się w ponad 100 milionach egzemplarzy na całym świecie. Jest laureatką aż ośmiu nagród Grammy i autorką przebojów „The Best”, „What's Love Got To Do With It” czy „Private Dancer”.

81-letnia wokalistka ma za sobą także wiele ciężkich momentów, które mocno odbiły się na jej życiu. W nowym filmie dokumentalnym HBO „Tina” gwiazda opowie nie tylko o najpiękniejszych momentach swojej wielkiej kariery, ale również o dramatach, m.in. o byciu ofiarą przemocy domowej.

Zobacz także:  Dokument „Billie Eilish: Świat lekko zamglony” już dostępny. Gdzie można obejrzeć film?

Tina Turner: zwiastun filmu dokumentalnego HBO „Tina”

Film dokumentalny „Tina” produkcji HBO opowie o sześciu dekadach kariery Tiny Turner. Widzowie będą mieli okazję prześledzić niesamowitą drogę legendarnej piosenkarki na szczyt, a także poznają bardzo osobiste historie z jej życia.

Jednym z wątków poruszonych w dokumencie będzie przemoc domowa, której Tina Turner doświadczyła w trakcie małżeństwa z Ike Turnerem. Amerykański artysta, tworzący w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych muzyczny duet z Tiną, przez wiele lat bił piosenkarkę i znęcał się nad nią. W 1968 roku maltretowana gwiazda próbowała nawet popełnić samobójstwo.

W filmie „Tina” zobaczymy niepublikowane wcześniej materiały archiwalne, a także wywiady z samą piosenkarką. Do internetu trafił oficjalny zwiastun dokumentu o Tinie Turner.

„Tina” – kiedy premiera dokumentu HBO o Tinie Turner?

Premiera filmu dokumentalnego „Tina” odbędzie się 27 marca 2021 roku na platformie HBO GO. Za reżyserię dokumentu o Tinie Turner odpowiadają nagrodzeni Oscarem Dan Lindsay i T. J. Martin. Producentami są Simon Chinn i Jonathan Chinn, którzy stworzyli m.in. głośny film dokumentalny o Whitney Houston z 2018 roku.

Zobacz także:  Tina Turner i Kygo w nowej wersji „What's Love Got to Do With It”. 80-latka wygląda znakomicie

RadioZET.pl/indiewire.com