Obserwuj w Google News

The Weeknd przekazuje milion dolarów Etiopczykom. Dlaczego muzyk zaangażował się w kryzys?

2 min. czytania
06.04.2021 13:47
Zareaguj Reakcja

The Weeknd wesprze potrzebujących Etiopczyków. Muzyk chce przekazać milion dolarów osobom, które ucierpiały w wyniku ostatnich przesiedleń. Z Etiopii pochodzą rodzice kanadyjskiej gwiazdy. 

The Weeknd
fot. Rex Features/East News

The Weeknd, kanadyjska gwiazda R&B chce wesprzeć potrzebujących mieszkańców Etiopii. Muzyk zadeklarował, że przekaże pieniądze Światowemu Programowi Żywnościowemu ONZ. Milion dolarów, które ma zamiar ofiarować, ma wystarczyć na sfinansowanie dwóch milionów posiłków, które trafią do potrzebujących.

The Weeknd z milionem dolarów dla Etiopczyków

W listopadzie 2020 roku wybuchł konflikt w Etiopii. Jak czytamy w raporcie "New York Times", w Tirgay dochodziło do systematycznych czystek etnicznych prowadzonych przez etiopskich urzędników. Konflikt doprowadził do przesiedleń oraz wpłynął na zbiory. W tej chwili niektóre obszary w Etiopii zmagają się z klęską głodu.

Redakcja poleca

The Weeknd postanowił przyjść z pomocą potrzebującym. Muzyk zadeklarował na swoim Instagramie, że przekaże głodującym milion dolarów.

"Serce pęka mi z powodu mojego ludu w Etiopii, kiedy niewinni cywile - od małych dzieci po starców - są bez powodu mordowane, a całe wioski muszą się przesiedlać w strachu i obawie przed zniszczeniem ich dorobku. Przekażę milion dolarów, które w ramach Światowego Programu Żywnościowego ONZ zapewnią potrzebującym 2 miliony posiłków" - pisze na Instagramie gwiazdor.

Jednocześnie muzyk zachęca do pomagania także innych, którzy mogą pozwolić sobie na datek.

Dlaczego The Weeknd pomaga Etiopii?

Na całym świecie nie brakuje organizacji charytatywnych oraz osób, które potrzebują pomocy. Dlaczego The Weeknd wybrał właśnie Etiopię? Odpowiedź jest prosta. Chociaż muzyk urodził się w Scarborough w Ontario ma etiopskie korzenie. Jego rodzice wyemigrowali z Etiopii w latach 80. XX wieku. Przez większość dzieciństwa artystą opiekowała się babcia. To właśnie dlatego pierwszym językiem, jaki poznał, Tesfaye był amharski - język urzędowy obowiązujący w Etiopii.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET