Obserwuj w Google News

Jurorzy „The Voice of Poland” wspierają Maję Kapłon. Pomagają zebrać pieniądze na operację

Piotr Krajewski
2 min. czytania
12.11.2019 14:42
Zareaguj Reakcja

Jurorzy „The Voice of Poland” włączyli się w pomoc Mai Kapłon. Finalistka ósmej edycji programu zbiera pieniądze na bardzo kosztowną operację kręgosłupa. Kamil Bednarek przygotował specjalną kurtkę, która trafi na licytację. Znajdą się na niej podpisy wszystkich trenerów „The Voice of Poland”.

The Voice of Poland jurorzy wspierają Maję Kapłon pomagają zebrać pieniądze na operację
fot. Facebook

Jurorzy „The Voice of Poland” chcą pomóc Mai Kapłon

Maja Kapłon, finalistka „The Voice of Poland”, pilnie potrzebuje pomocy. Młoda wokalistka musi zebrać ponad 5 milionów złotych na operację kręgosłupa w Nowym Jorku. Skomplikowany zabieg za granicą to jedyna nadzieja artystki na normalne życie.

Jurorzy „The Voice of Poland” nie pozostali obojętni na poruszający apel Mai Kapłon i zdecydowali się pomóc 24-latce. W trakcie sobotniego odcinka na żywo Kamil Bednarek pokazał widzom specjalną dżinsową kurtkę, która już wkrótce trafi na aukcję, z której cały dochód zostanie przekazany dla chorej artystki. Na ubraniu pojawią się podpisy trenerów „The Voice of Poland” ze wszystkich dziesięciu edycji.

Polecam, bo to będzie unikat. Jedyna taka kurtka w Polsce — zachęcał w rozmowie z Telemagazynem Kamil Bednarek, który jest inicjatorem pomysłu.

W wywiadzie dla Telemagazynu Michał Szpak poinformował, że z pomocą swoich fanów udało mu się zebrać już sporą sumę pieniędzy na rzecz Mai Kapłon.

Razem z moim fanclubem uzbieraliśmy już 20 tysięcy złotych — powiedział i dodał: „Doceniam gest Kamila i cieszę się, że zrobił coś takiego oraz że cały program i Telewizja Polska promują tę akcję. Jest mi ogromnie miło, iż ludzi dobrej woli jest mnóstwo dodaje”.

Maja Kapłon zbiera pieniądze na operację kręgosłupa

Maja Kapłon od urodzenia zmaga się ze skrzywieniem kręgosłupa i choruje na skoliozę. Przeszła już kilkanaście operacji. W ostatnich miesiącach stan wokalistki bardzo się pogorszył (pojawiły się m.in.  problemy z oddychaniem), a stalowy pręt podtrzymujący kręgosłup pękł.

Finalistka „The Voice of Poland” jest zmuszona przejść operację kręgosłupa. Kosztuje ona jednak ponad 5 milionów złotych i musi zostać przeprowadzona za granicą. Maja Kapłon poprosiła internautów o pomoc i uruchomiła zbiórkę na stronie internetowej SięPomaga.pl.

RadioZET.pl/PK