Obserwuj w Google News

The Voice of Poland. Węgiel, Kwiatkowski i Gabor szczerze o nowej trenerce

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
01.09.2022 12:05
Zareaguj Reakcja

"The Voice of Poland" powraca na antenę TVP2. W nowej edycji w roli trenerki zadebiutuje Lanberry. Węgiel, Kwiatkowski i Gabor opowiedzieli o współpracy z artystką.

Kwiatkowski, Węgiel, Gabor
fot. mat.prasowe

"The Voice of Poland" wróci na ekrany naszych telewizorów już w najbliższą sobotę 3 września. W najnowszej edycji talent show zadebiutuje Lanberry, która zasiądzie na fotelu trenerki.

The Voice of Poland. Lanberry zadebiutuje w roli trenerki

Lanberry jest nie tylko wokalistką z wieloma przebojami na koncie. Trenerka 13. edycji "The Voice of Poland” od lat współtworzy piosenki innym artystom polskiej sceny muzycznej. Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor i Roxie Węgiel uchylili rąbka tajemnicy i powiedzieli nam, jak się współpracowało i jaką osobą jest Lanberry.

Redakcja poleca

Viki Gabor wraz z przebojem "Superhero" zwyciężyła Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2019 roku. To właśnie Lanberry była współautorką i współkompozytorką przeboju, który stał się popularny w całej Europie. Jak mówi o artystce Viki:

Ilekroć ktoś mnie pyta o utwór "Superhero” lub Eurowizję Junior wzruszam się i mam przed oczami Lanberry, która jest serdeczną i pozytywną osobą. Doskonale ubrała w słowa to, co chciałam wyśpiewać całej Europie i światu. Miłością i dobrem można pokonać wszelkie przeszkody i zmieniać świat na lepsze. Gdy mamy okazję się z nią widzieć, udziela mi wielu cennych wskazówek, dobry z niej człowiek. Lanberry ma ogromne doświadczenie sceniczne i wiem, że będzie świetną i surową trenerką.

The Voice of Poland. Węgiel, Kwiatkowski i Gabor o nowej trenerce

Z Labberry współracowała także Roxie Węgiel. Trenerka 13. edycji "The Voice of Poland” jest współautorką hitu "Anyone I Want To Be”, dzięki któremu Roxie zwyciężyła Eurowizję Junior w 2018 roku.

Z Lanberry miałam okazję pracować kilka razy, m.in. przy mojej piosence eurowizyjnej, do której Gosia napisała tekst. Mimo różnicy wieku potrafiła się świetnie wczuć w moje myśli, a piosenkę pokochała cała Europa dając mi historyczne zwycięstwo na Eurowizji.

Lanberry jest także współtwórczynią piosenek "Bez Ciebie” i "Proste” Dawida Kwiatkowskiego. Utwory grają niemal wszystkie rozgłośnie radiowe w Polsce i są niezwykle popularne w internecie. Tylko w serwisie YouTube wspomniane hity Dawida Kwiatkowskiego wyświetlono ponad 45 milionów razy.

Jak wyznaje Kwiatkowski:

Bardzo się cieszę, że zobaczę Lanberry jako trenera w „The Voice of Poland”. Ona doskonale zna cały ten muzyczny mechanizm od samego środka. Jest barwną postacią, bardzo utalentowaną kompozytorką i jestem pewien, że niedługo usłyszymy jej podopiecznego w radiu, jeśli to ona będzie autorem jej, bądź jego piosenki.

Lanberry zadebiutuje w roli trenerki w "The Voice of Poland" już 3 września o 20:00 na antenie TVP2.