Obserwuj w Google News

The Voice Senior: Janusz Sztyber zachwycił jurorów. Poruszająca historia uczestnika [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
09.12.2019 10:51
Zareaguj Reakcja

„The Voice Senior” wystartował. W pierwszym odcinku nowego programu nie zabrakło wielu świetnych występów. Widzowie poznali również poruszającą historię jednego z uczestników. Janusz Sztyber zachwycił jurorów swoim występem z piosenką „Always on My Mind”.

The Voice Senior Janusz Sztyber zachwycił jurorów poruszająca historia uczestnika
fot. Youtube screen

Janusz Sztyber w The Voice Senior. Poruszająca historia uczestnika

Janusz Sztyber to jeden z uczestników „The Voice Senior”, który zaprezentował się w pierwszym odcinku programu. 67-latek zachwycił jurorów i publiczność niesamowitym wykonaniem utworów „Always on My Mind” Elvisa Presleya i „My Funny Valentine” Franka Sinatry.

Widzowie poznali również poruszającą historię Janusza Sztybera, który miał szansę na wielką muzyczną karierę w latach siedemdziesiątych. Okazuje się, że wszystko zatrzymała cenzura.

Całe życie śpiewałem. Muzyka była dla mnie czymś najważniejszym. Co z tego, że mam 67 lat, głos mam jak 20-latek. Ja mam wszystko chore oprócz głosu — wyznał 67-letni uczestnik „The Voice Senior” i dodał: „W 1977 roku wygrałem Ogólnopolską Giełdę Piosenki. Za to osiągnięcie był udział w Debiutach Opolskich. Andrzej Zaucha napisał mi piosenkę. Tę piosenkę komisja festiwalowa zaakceptowała. Próba kamerowa. Zaśpiewałem i nagle idzie do mnie pan i mówi: Janusz, a może masz jakąś inną piosenkę? A dlaczego? Ponieważ piosenka jest zatrzymana przez cenzurę”.

Janusz Sztyber nie mógł więc wystąpić na festiwalu, a jego muzyczna kariera zatrzymała się. Niedługo później wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie także próbował swoich sił jako piosenkarz. Spędził tam ostatecznie 27 lat. Dziś mieszka w Chodzieży w województwie wielkopolskim i nie przestaje zachwycać się muzyką. W wolnych chwilach pisze, komponuje i nagrywa autorskie utwory.

 

RadioZET.pl/PK