Obserwuj w Google News

The Rolling Stones solidarni z Ukrainą. Na scenie obok gwiazd pojawili się wyjątkowi goście

2 min. czytania
19.07.2022 11:57
Zareaguj Reakcja

The Rolling Stones wyrazili wsparcie i solidarność wobec Ukrainy podczas ostatniego koncertu w Wiedniu. Zespół zaprosił na scenę wyjątkowych gości.

The Rolling Stones
fot. HANS KLAUS TECHT/AFP/East News

Wojna w Ukrainie trwa już niemal 150 dni. Moskwa dalej potwierdza, że zamierza osiągnąć wszystkie cele "operacji specjalnej" - jak nazywa najazd na naszych sąsiadów. Unia Europejska zdecydowała się nałożyć embargo na rosyjskie złoto oraz zwiększenie puli na dozbrajanie Ukrainy.

The Rolling Stones solidarni z Ukrainą. Piękny gest gwiazd rocka

O tragedii rozgrywającej się za naszą wschodnią granicą starają się pamiętać i przypominać innym także artyści. Muzycy od początku trwania wojny wspierają Ukrainę gestami solidarności, a także pomocą materialną.

Redakcja poleca

Kolejny ukłon w stronę zaatakowanego przez Putina kraju wykonał legendarny zespół rockowy - The Rolling Stones. Muzycy wystąpili niedawno w stolicy Austrii.

The Rolling Stones zaprosili na scenę ukraiński chór

15 lipca odbył się koncert The Rolling Stones na stadionie Ernst Happel w Wiedniu. Muzycy przygotowali dla fanów niespodziankę, z którą zaczekali aż do bisów.

Mick Jagger zapowiedział specjalnych gości słowami:

Przebyli długą drogę, aby być z nami tutaj dziś wieczorem.

Muzyk przedstawił chłopięcy chór Dzvinochok oraz dziewczęcą grupę Wognyk. Młodzi ludzie jechali do Wiednia z Kijowa aż 15 godzin, żeby móc zaśpiewać wspólnie z legendami rocka ich wielki hit - "You Can't Always Get What You Want".

Chórmistrz Ruben Tolmachov zwrócił się do publiczności podczas koncertu:

Bardzo się cieszę, że przybyliśmy tutaj do Wiednia. Wszyscy na zawsze zapamiętamy ten wyjątkowy wieczór.

Nagranie z występu możecie zobaczyć poniżej:

Oglądaj

Poza pięknymi głosami członkiń i członków chórów warto zwrócić także uwagę na ich specjalne koszulki. Charakterystyczne logo The Rolling Stones zostało na nich pomalowane w ukraińskie barwy.