Obserwuj w Google News

The Pussycat Dolls: skandal po występie w „The X Factor”. Widzowie wysyłają skargi [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
03.12.2019 16:15
Zareaguj Reakcja

The Pussycat Dolls wróciły po wielu latach przerwy. W miniony weekend wystąpiły w finale „X Factor”. Po głośnym występie słynnego girlsbandu wybuchł jednak niemały skandal. Do władz telewizji spłynęły setki skarg widzów, którzy stwierdzili, że występ był zdecydowanie zbyt prowokacyjny i nieodpowiedni dla młodszych widzów.

The Pussycat Dolls skandal po występie w The X Factor widzowie wysyłają skargi wideo
fot. Youtube screen

The Pussycat Dolls: skandal po wystepie zespołu w X Factor. Skargi widzów

The Pussycat Dolls wystąpiły w weekend w finale brytyjskiego „The X Factor: Celebrity”. Był to pierwszy występ girlsbandu po dziesięciu latach przerwy. Zespół z Nicole Scherzinger na czele zaśpiewał przeboje „Buttons”, „When I Grow Up”, „Don't Cha” i nowy utwór „React”.

Występ The Pussycat Dolls spotkał się jednak ze sporą krytyką, a po emisji programu wybuchł niemały skandal. Wielu widzów było oburzonych tym, co girlsband pokazał na scenie. Zdaniem niektórych osób ubrane w obcisłe i skąpe stroje gwiazdy wyglądały zdecydowanie zbyt prowokacyjnie, a występ, w którym pojawia się tak wiele elementów o seksualnym podtekście, nie powinien być pokazywany w telewizji przed godz. 21:00.

Do władz brytyjskiej telewizji trafiło łącznie ponad 400 skarg, m.in. od zaniepokojonych matek, które porównały prezentację The Pussycat Dolls do "występu striptizerek". Rzecznik Ofcom poinformował, że nadawca bada sprawę i analizuje wniesione skargi.

 

Nowa trasa koncertowa The Pussycat Dolls

Występ The Pussycat Dolls w „The X Factor: Celebrity” to dopiero początek ich niespodziewanego powrotu. W kwietniu 2020 roku girlsband wyruszy w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Irlandii. Koncerty odbędą się m.in. w Dublinie, Londynie, Glasgow, Manchesterze i Cardiff.

The Pussycat Dolls to jeden z najpopularniejszych girlsbandów pierwszej dekady XXI wieku. Grupa wydała dwie płyty, które rozeszły się w ponad 15 milionach egzemplarzy.

Przeboje zespołu biły rekordy popularności na całym świecie. Do największych hitów The Pussycat Dolls należą utwory „Don’t Cha”, „I Don’t Need a Man”, „Buttons”, „I Hate This Part” czy „Jai Ho! (You Are My Destiny)”.

RadioZET.pl/rte.ie/PK