Obserwuj w Google News

Taylor Swift bez praw do swoich starych piosenek. Selena Gomez wspiera ją w trudnych chwilach

Piotr Krajewski
3 min. czytania
15.11.2019 15:31
Zareaguj Reakcja

Taylor Swift nie ma praw do swoich starych piosenek. Gwiazda poinformowała w długim wpisie, że nie może zaśpiewać największych przebojów na nachodzącej gali American Music Awards. Prawa do większości jej utworów posiada obecnie słynny menadżer gwiazd Scooter Braun. Głos w sprawie postanowiła zabrać Selena Gomez, która wsparła swoją przyjaciółkę.

Taylor Swift bez praw do swoich starych piosenek Selena Gomez wspiera ją w trudnych chwilach
fot. Instagram

Taylor Swift bez praw do swojej starej muzyki

Taylor Swift ma być jedną z największych gwiazd gali American Music Awards 2019 (25 listopada), gdzie zostanie uhonorowana tytułem artystki dekady. W związku z nagrodą gwiazda planuje wielki występ. Okazuje się jednak, że najprawdopodobniej nie będzie mogła zaśpiewać swoich największych hitów z poprzednich lat. 29-latka miała w planach przygotować medley przebojów.

Wokalistka opublikowała długą wiadomość w mediach społecznościowych, w której przyznała, że jej konflikt ze Scooterem Braunem trwa. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu menadżer gwiazd wykupił cały katalog z muzyką Taylor Swift nagraną pod szyldem Big Machine Records. W związku z zaistniałą sytuacją Amerykanka, aby odzyskać prawa do własnej twórczości, planuje w przyszłości nagrać swoje wszystkie kawałki ponownie.

Taylor Swift zdradziła teraz, iż właściciel wytwórni Scott Borchetta i Scooter Braun nie zgodzili się, aby wykonała swoje stare piosenki na gali American Music Awards 2019.

Wiadomość skierowana w moim kierunku jest jasna. Bądź po prostu dobrą dziewczynką i zamknij się. Inaczej zostaniesz ukarana. To nie jest w porządku — napisała piosenkarka oraz przyznała, że Scooter Braun kontaktował się z jej managementem i ostrzegał, aby Swift nie wypowiadała się o nim publicznie.

Taylor Swift przyznała także, że od trzech lat Netflix pracuje nad filmem dokumentalnym na temat jej kariery. Informacja miała pozostać tajemnicą do czasu premiery, ale gwiazda zdecydowała się jednak ją ujawnić. Braun i Borchetta zabronili użycia jej piosenek lub nagrań z występów w dokumencie, więc nie wiadomo, czy produkcja ostatecznie dojdzie do skutku.

Nie wiem, co jeszcze mogę robić. Chcę mieć tylko możliwość wykonywania mojej własnej muzyki. To wszystko (…) Obecnie mój występ na AMA, film dokumentalny i inne działania artystyczne, które zaplanowałam do listopada 2020 roku, stoją pod znakiem zapytania — napisała i poprosiła zarówno fanów, jak i inne gwiazdy o wsparcie oraz nagłośnienie całej sprawy.

Selena Gomez wspiera Taylor Swift

Głos w sprawie konfliktu Taylor Swift i Scootera Brauna zabrała m.in. Selena Gomez, która prywatnie jest jedną z najlepszych przyjaciółek piosenkarki.

Moje serce jest teraz takie ciężkie. W związku z całą tą sytuacją jestem wciekła i robi mi się niedobrze. To przykład chciwości, manipulacji i pokazu siły. Brak szacunku dla słów, które moja przyjaciółka pisała we własnym pokoju, odkąd skończyła 14 lat. Okradłeś i zmiażdżyłeś jedną z najlepszych autorek tekstów naszych czasów oraz zniszczyłeś okazję do świętowania jej muzyki z fanami z całego świata — napisała Selena Gomez, nawiązując do występu na nadchodzącej gali.

Wyznała też, że zna Taylor Swift od 13 lat i uważają za „najbardziej oddaną, nieustraszoną, zadziorną i najsilniejszą kobietą jaką poznała”. Nawiązała również do wydanej w 2008 roku płyty „Fearless”, która pomogła wielu młodym kobietom poradzić sobie z problemami.

Naprawdę liczę na to, że nastąpi zmiana zdania, jeżeli chodzi o tę niefortunną sytuację. Obserwowanie, jak mojej najlepszej przyjaciółce nieustannie są rzucane kłody pod nogi, to najgorsze uczucie. Taylor walczy. Ona nigdy nie przestanie walczyć — dodała Selena.

RadioZET.pl/PK