Obserwuj w Google News

"Tak to leciało!" wraca do TVP. To on poprowadzi program? Ujawniono nazwisko!

Piotr Krajewski
2 min. czytania
30.03.2022 11:22

"Tak to leciało!" ponownie w Telewizji Polskiej – informuje "Pressserwis". Popularny niegdyś program najprawdopodobniej powróci wkrótce na antenę TVP. Obecnie producent ma kończyć już castingi do nowej edycji "Tak to leciało!". Kto poprowadzi program? Ujawniono nazwisko.

Tak to leciało
fot. JACEK KOZIOL/East News

"Tak to leciało!" to polski teleturniej, który pojawił się po raz pierwszy na antenie TVP w 2008 roku. Przez kilka lat program prowadzony przez piosenkarza Macieja Miecznikowskiego cieszył się sporą popularnością. Jego emisję zakończono w 2012 roku.

Wszystko wskazuje na to, że "Tak to leciało!" wraca na antenę Telewizji Polskiej. Portal Wirtualne Media poinformował nieoficjalnie, że wkrótce program ma znów pojawić się w ramówce TVP.

Redakcja poleca

"Tak to leciało!" wraca do TVP. Kiedy premiera nowej edycji i kto poprowadzi program?

Telewizja Polska i Endemol Shine Polska reaktywują teleturniej "Tak to leciało!" - podaje "Pressserwis".

Dokładna data premiera nowej edycji "Tak to leciało!" w TVP nie jest znana. Pod koniec marca portal Wirtualne Media poinformował jednak, że program oparty na amerykańskim formacie "Don’t Forget the Lyrics!" pojawi się najprawdopodobniej w jesiennej ramówce Telewizji Polskiej. Producent ma kończyć właśnie castingi do nowej edycji, a zdjęcia do programu mają odbywać się wiosną lub latem.

Wirtualne Media dodają nieoficjalnie, że nowym prowadzącym "Tak to leciało!" ma być Sławomir Zapała. Wcześniej program prowadził  Maciej Miecznikowski, polski piosenkarz znany z zespołu Leszcze. Był także gospodarzem innego programu TVP "Śpiewanie na ekranie".

Zobacz także:  Maciej Miecznikowski jest już po sześciu operacjach. Teraz chcą mu się przewiercić przez mózg

Tak to leciało: zasady programu TVP

Zadaniem każdego uczestnika "Tak to leciało!" było odgadywanie tekstów popularnych piosenek. Zawodnik wybierał jedną z kategorii, a potem konkretny utwór.

Następnie uczestnik wykonywał piosenkę w studiu i mógł korzystać z podpowiedzi w postaci tekstu na ekranie. W pewnym momencie zespół przestawał grać utwór, a zawodnik musiał kontynuować śpiewanie i odgadywać kolejne słowa piosenki.

W "Tak to leciało!" występowali również goście specjalnie. Uczestnikami programu byli m.in. Andrzej Piaseczny, Doda, Edyta Górniak, Beata Kozidrak czy Maciej Zakościelny.

RadioZET.pl/press.pl