Obserwuj w Google News

Taco Hemingway pobił rekord na Spotify. To pierwszy polski artysta z takim wynikiem

2 min. czytania
07.04.2021 14:35
Zareaguj Reakcja

Taco Hemingway ponownie został rekordzistą Spotify. Muzyk jako pierwszy polski artysta w historii osiągnął miliard odtworzeń na popularnej platformie streamingowej.

Taco Hemingway
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

Taco Hemingway to jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia w Polsce. Muzyk z płyty na płytę pobija własne rekordy i odhacza kolejne sukcesy. Tym razem został pierwszym polskim artystą, któremu udało się osiągnąć miliard odtworzeń na platformie Spotify.

Taco Hemingway pobił rekord na Spotify. Przekroczył miliard odtworzeń

Jak czytamy na TVN 24, liczba wszystkich odsłuchań utworów z udziałem Taco Hemingwaya w serwisie Spotify wynosi aktualnie 1 029 831 740. Wcześniej żadnemu polskiemu wykonawcy nie udało się przekroczyć magicznego progu miliarda. Jak się okazuje, tylko w zeszłym miesiącu, użytkownicy platformy włączyli utwory Hemingwaya przeszło milion razy.

Redakcja poleca

Najpopularniejszą kompozycją z udziałem Taco Hemingwaya jest kawałek "Tamagotchi" nagrany z innym popularnym raperem - Quebonafide. Utwór ma na koncie 33 437 040 odsłuchań. Podobny wynik (30 389 700 odtworzeń) uzyskał numer "W piątki leżę w wannie". To z kolei kompozycja z płyty "Pocztówka z WWA, lato '19" z gościnnym udziałem Dawida Podsiadły. Trzecie miejsce w rankingu zajął utwór "Chłopaki nie płaczą". Taco nagrał go z Bedoesem oraz Kubim Producentem, a kompozycję przesłuchano 29 758 636 razy.

Oglądaj

Jednak to nie pierwszy rekord rapera. Jeszcze niedawno Taco Hemingway był liderem, jeśli chodzi o streaming jednego utworu w ciągu doby. Wynik Hemingwaya pobił niedawno młodszy kolega z branży Filipa Szcześniaka - Mata. Utwór maty w ciągu doby streamowano 643 846 razy. "Polskie tango" Taco odnotowało 578 301 odsłuchań w ciągu 24 godzin.

Zobacz też:  “Patoreakcja” Maty z rekordem na Spotify. Takiego wyniku jeszcze nie było

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/TVN24