Obserwuj w Google News

TVP zorganizuje międzynarodowy koncert dla Ukrainy. Na scenie między innymi gwiazdy Eurowizji

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
24.03.2022 11:06
Zareaguj Reakcja

TVP zorganizuje koncert charytatywny razem z ukraińskimi mediami. Wydarzenie zostanie wyemitowane w 20 krajach Europy, a na scenie pojawią się międzynarodowe gwiazdy.

Rusłana/Jamala
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/Rolf Klatt/REX/Shutterstock/EAST NEWS

TVP podjęła współpracę z ukraińskimi mediami, aby zorganizować wyjątkowy, międzynarodowy koncert pod hasłem "Save Ukraine - #CloseTheSky". W wydarzeniu wezmą udział wielkie gwiazdy muzyki popularnej oraz czołowi artyści z Ukrainy.

TVP zorganizuje międzynarodowy koncert dla Ukrainy. Kto wystąpi?

Koncert odbędzie się 27 marca 2022 roku o godzinie 17:30, a o inicjatywie poinformował ukraiński nadawca Suspilne. Szczegóły wydarzenia nie są jeszcze do końca znane. Wiemy, że charytatywny koncert dla Ukrainy wyemituje Telewizja Polska, a specjalny program potrwa dwie godziny.

Redakcja poleca

Inicjatywa jest naprawdę wyjątkowa. Jak donosi Eurowizja.org, imprezę wspólnie z TVP zorganizują ukraińskie media, a trzy tamtejsze ministerstwa obejmą wydarzenie swoim patronatem. Koncert ma wyemitować aż 20 krajów w Europie, a celem inicjatywy jest dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców. Wydarzenie ma nie tylko pomóc w zebraniu funduszy potrzebnych Ukrainie, ale również pokazanie w wielu zakątkach Europy, jak wielka tragedia dzieje się tuż obok.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

Save Ukraine - #CloseTheSky w TVP. Kto wystąpi? Gdzie oglądać?

Skład widowiska jest naprawdę imponujący. Na scenie zobaczymy wielkie międzynarodowe gwiazdy takie jak Brainstorm, Beissoul & Einius, Fatboy Slim, zwycięzca Eurowizji 2017 - Salvador Sobral.

Oprócz tego na scenie zobaczymy ukraińskich wykonawców. Dla swoich rodaków zaśpiewa Rusłana, która wygrała Eurowizję w 2014 roku i jej krajanka Jamala, która zwyciężyła konkurs 12 lat później. Oprócz tego usłyszymy zespół Go_A, który miał okazję zaprezentować się w ostatniej edycji imprezy. W imprezie wezmą udział także: Alina Pash, Kadnay, DakhaBrakha, The Hardkiss, Monatik i Alyona Alyona.

Oglądaj

Łącznie swoją obecnością na wydarzeniu ma zaszczycić widzów aż 50 wykonawców.

Koncert zostanie wyemitowany 27 marca o 17:30 w TVP. Transmisja będzie dostępna również w mediach społecznościowych oraz na YouTubie.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy 

RadioZET.pl/Eurowizja.org/kmu.gov.ua