Obserwuj w Google News

Kontrowersyjne rapsy na antenie Radia ZET? SzyminEM gwiazdą "Dzień dobry bardzo"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
07.04.2022 12:31

SzyminEM, znany również jako Szymon Majewski, wkracza na polską scenę hip-hopową. Kim jest ten nowy artysta, o czym rapuje SzyminEM i czy będzie przekraczać granice? Przekonacie się podczas programu „Dzień dobry bardzo” o godz. 8:45.

Szyminem Szymon Majewski
fot. Radio ZET

Radio ZET z nową ramówką od 4 kwietnia. Specjalnie dla naszych słuchaczy przygotowaliśmy interesującą ofertę programową, w której każdy znajdzie coś dla siebie. W programie "Dzień dobry bardzo" usłyszymy nową postać polskiego rapu. Poznajcie SzyminEMa!

Redakcja poleca

SzyminEM w "Dzień dobry bardzo". Kontrowersyjne rapsy w Radiu ZET?

SzyminEM, znany również jako Szymon Majewski, to nowa gwiazda programu "Dzień dobry bardzo", który od kwietnia prowadzą Robert Motyka i Marek Starybrat. Rap to nie jest muzyka dla grzecznych. Rap jest odważny, często burzy schematy i przekracza granice. Nie stroni od kontrowersyjnych tematów i słownictwa uznawanego powszechnie za obelżywe. Część z tych cech można przypisać rymom, które tworzy SzyminEM. Które? To przede wszystkim odwaga i kontrowersja.

Szymon Majewski jest w mediach od lat 90. Znamy go jako dziennikarza radiowego i telewizyjnego, satyryka oraz aktora. Współtworzył wiele kultowych formatów, takich jak "Wieczór z Alicją", "Szymon Majewski Show", "Słów cięcie gięcie", "Szymon mówi Show". Wystąpił w kilku kultowych filmach, takich jak "Killer", "Killer-ów 2", "E=mc2", "Superprodukcja". Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród takich jak Wiktory, Telekamery czy MediaTory.

Z Radiem ZET jest związany od początku jego istnienia i w ciągu wszystkich tych lat pojawiał się na antenie w wielu autorskich formatach, takich jak "Czuj mózg", "Sponton", "Szymoniada Majewiada", "PogoDyńka", "Bułka z Szymkiem", "Nieporadnik małżeński". Od 2015 roku prowadzi wywiady z osobowościami medialnymi w programie " Nie mam pytań".

SŁUCHAJ RADIA ZET ONLINE

Teraz pojawi się w zupełnie nowej odsłonie – jako SzyminEM, rapujący komentator polskiej rzeczywistości. Tekstów swoich rapsów nie pisze jednak sam. Majewski jako SzyminEM rymuje wespół z różnymi bohaterami polskiego życia publicznego, a przede wszystkim z politykami.

SzyminEM nie boi się najdziwniejszych kolaży i połączeń, jeśli tylko tworzą przekaz, z jakim chce trafić do słuchaczy radia. Najważniejsze jest, żeby było… śmiesznie, bo śmiech jest istotą satyry. Czy z czasem SzyminEM odważy się na typowe dla hip-hopu przekleństwa? Raczej nie. Nie pozwala na to pora emisji rapsów.

Każdy nowy kawałek SzyminEMa usłyszycie w audycji „Dzień dobry bardzo” od poniedziałku do piątku o godz. 8:45.

 To jest pora na miłe słowa, pozytywną energię i dobry humor. Nie będziemy na antenie o poranku miotać przekleństw, a SzyminEM doskonale odnajduje się w formule rapu ostrego satyrycznie, nie semantycznie – mówi Marek Starybrat, współprowadzący „Dzień dobry bardzo” w Radiu ZET.

Debiutancki singiel SzyminEMa jest już dostępny w sieci. Posłuchajcie hitu "RAM UFF KA"!