Obserwuj w Google News

Sylwia Grzeszczak zdradziła sekret po 8 latach. Chodzi o Annę Przybylską

2 min. czytania
06.10.2022 11:34
Zareaguj Reakcja

Sylwia Grzeszczak po 8 latach przyznała, że napisała kiedyś piosenkę o Annie Przybylskiej. Natchnienie przyszło w dniu pogrzebu aktorki.

Sylwia Grzeszczak/Anna Przybylska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku. Niedawno fani i bliscy aktorki obchodzili jej 8 rocznicę śmierci. Już 7 października w polskich kinach będzie można obejrzeć dokument "Ania" o historii kochanej przez Polaków artystki.

Sylwia Grzeszczak zdradziła sekret po 8 latach. Chodzi o Annę Przybylską

W filmie w reżyserii Michała Bandurskiego oraz Krystiania Kuczkowskiego nie zabraknie wzruszających dźwięków. Produkcję promowała ballada Sylwii Grzeszczak "O nich, o Tobie". Artystka z okazji premiery singla podkreślała, że jej piosenka to opowieść o przemijaniu, tęsknocie za drugą osobą, samotności oraz przetrwaniu.

Redakcja poleca

Jak się jednak okazuje to niejedyny utwór, który Grzeszczak skomponowała specjalnie, aby oddać hołd Annie Przybylskiej. Pierwszy z nich powstał w dniu pogrzebu aktorki.

Sylwia Grzeszczak napisała utwór o Annie Przybylskiej w dniu jej pogrzebu

Sylwia Grzeszczak opublikowała wpis na Instagramie, w którym ujawniła po latach, że stworzyła dla Przybylskiej kawałek "Czy to nie jest piękne".

Nigdy o tym nie mówiłam publicznie. Po długim czasie dyskretnie usłyszał o tym Jarek. Z kolei największa przyjaciółka Ani, Kasia Bujakiewicz, odezwała się po przesłuchaniu mojego albumu. Powiedziała: "Sylwia, słuchaj, ja czułam, że ten utwór jest o Ani!". Zapytała, czy może o tym opowiedzieć w dokumencie. Zgodziłam się. Od dziecka byłam wielką fanką Ani, więc była to dla mnie niezwykle wzruszająca sytuacja. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że gdzieś po cichutku, nad morzem, tworząc tamten utwór, stanę się częścią filmu.

Kompozycja co prawda nie trafiła do dokumentu, jednak na pewno jest kolejnym dowodem na to, że Sylwia Grzeszczak była idealną osobą do stworzenia piosenki promującej film.