Obserwuj w Google News

Nie będzie sylwestra TVN w Warszawie. Miasto rezygnuje z imprezy przez ceny energii

1 min. czytania
22.09.2022 15:03
Zareaguj Reakcja

Sylwester TVN 2022/2023 w Warszawie nie odbędzie się – poinformował „Presserwis”. Władze stolicy podjęły decyzję o nieorganizowaniu plenerowego koncertu sylwesterowego. Powodem są oszczędności.

Sylwester TVN Warszawa
fot. VIPHOTO/East News, Jan BIELECKI/East News

Sylwester TVN 2022/2023 w Warszawie nie dojdzie do skutku. Stolica zdecydowała się zrezygnować ze słynnej plenerowej imprezy, która odbywała się m.in. na placu Bankowym czy przed Pałacem Kultury i Nauki.

Co z "Sylwestrem Marzeń" w Zakopanem? Nowy prezes TVP podjął decyzję

Warszawa bez sylwestra TVN 2022/2023. Plenerowy koncert nie odbędzie się

Warszawa rezygnuje z sylwestra TVN 2022/2023. W tym roku mieszkańcy stolicy nie będą mieli możliwości bawić się podczas imprezy pod chmurką z najpopularniejszymi gwiazdami muzyki.

Jak informuje „Presserwis”, władze Warszawy podjęły decyzję o nieorganizowaniu koncertu sylwestrowego w związku z wysokimi cenami energii. Miasto chce zaoszczędzić.

 Wzrost kosztów energii w przyszłym roku przekroczy 500 milionów złotych. Jednocześnie rządzący nieustannie ograniczają przychody Warszawy z podatku PIT – mówimy o miliardach złotych. Obecnie skupiamy się na szukaniu oszczędności, dlatego zapadła decyzja o tym, że w tym roku Warszawa nie będzie organizowała plenerowego koncertu sylwestrowego – powiedział „Presserwisowi” Wojciech Śmiech, zastępca dyrektora biura marketingu miasta w Urzędzie m.st. Warszawy.

Jak dodaje „Presserwis”, stacja TVN nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie tegorocznego sylwestra. Nie wiadomo więc, czy koncert odbędzie się w innym mieście. Imprezy sylwestrowe planują transmitować Telewizja Polska i Polsat.

Ostatni sylwester TVN w Warszawie transmitowany był w 2019 roku. Kolejne edycje nie odbyły się w związku z pandemią koronawirusa.

RadioZET.pl/press.pl