Obserwuj w Google News

Stanisława Celińska wzrusza w "Kołysance dla Oksanki". To utwór o cierpieniu dzieci w Ukrainie

2 min. czytania
28.04.2022 09:29
Zareaguj Reakcja

Stanisława Celińska opublikowała poruszający utwór "Kołysance dla Oksanki" dedykowany dzieciom cierpiącym przez wojnę w Ukrainie. Artystka zapowiada nowy album.

Stanisława Celińska
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Stanisława Celińska opublikowała nowy utwór. To piosenka, która powstała z potrzeby serca – zainspirowana relacją z wojny w Ukrainie i widokiem twarzy płaczącej dziewczynki.

Stanisława Celińska w "Kołysance dla Oksanki". To zapowiedź nowej płyty 

Jak opowiada o powstaniu "Kołysanki dla Oksanki" Stanisława Celińska:

Twórca powinien być otwarty na to, co się dzieje wokół. Wszystkie piosenki na moją nową płytę były już gotowe, ale wydarzyło się TO. To, to znaczy agresja, napad jednego narodu na drugi, zniszczenia, łzy, popiół, ginący ludzie po obu stronach. Największe wrażenie zrobił na mnie fragment relacji z tej wojny – twarz zapłakanej dziewczynki. Nie mogłam się od tej płaczącej buzi uwolnić.

Wokalistka przyznała, że czuła ogromną potrzebę zareagowania na zło i okrucieństwo, jakie niesie ze sobą wojna.

"Kołysanka dla Oksanki" powstała z głębokiej potrzeby serca, z chęci zareagowania na okrucieństwo wojny, w której najbardziej cierpią dzieci, widząc ten koszmar dokoła. Jest w tej piosence chęć pocieszenia tego maleństwa, a piosenka może być pocieszeniem. Dlatego zapragnęłam jak najszybciej umieścić ją na Facebooku dla pocieszenia malutkich serduszek, które los pozbawił domu. Na szczęście znalazło się dużo ludzi, którzy tym małym istotkom dają swoją pomoc i swój dom. Jestem z nich dumna, to moi rodacy, którzy w takich przełomowych chwilach sprawdzają się jak żaden inny naród.

Oglądaj

Stanisława Celińska zapowiada album "Przytul". Kiedy premiera?

Utwór zapowiada nowy album Stanisławy Celińskiej "Przytul". Płyta ukaże się 26 maja 2022. 12 utworów, które znalazły się na płycie, to w pełni autorski materiał. Wszystkie teksty wyszły spod pióra Stanisławy Celińskiej, a za kompozycje, aranżacje i produkcję odpowiedzialny jest Maciej Muraszko. Ten duet to gwarancja jedynego, niepowtarzalnego klimatu oraz niezapomnianych chwil.

Redakcja poleca

Gościem specjalnym jest obiecujący aktor młodego pokolenia - Jakub Szlachetka. Wraz ze Stanisławą Celińską zaśpiewał przejmujący utwór "Gwiazdy patrzą”.