Obserwuj w Google News

Polskie gwiazdy w globalnej akcji "Stand Up for Ukraine". Dołączyli Sarsa, Vito Bambino i Igo

Piotr Krajewski
2 min. czytania
31.03.2022 14:39
Zareaguj Reakcja

"Stand Up for Ukraine" to globalna akcja z udziałem gwiazd z całego świata, które wspólnie chcą zwrócić uwagę na wojnę w Ukrainie i wywrzeć presję na rządzących, aby jeszcze bardziej pomóc ofiarom konfliktu. Do Billie Eilish, Eltona Johna czy The Weeknda dołączają polscy artyści - Igo, Sarsa, Vito Bambino i Young Leosia. Kiedy odbędzie się wydarzenie?

Igo Sarsa Vito Bambino
fot. mat. prasowe / Kasia Bielska / Piotr Porębski

"Stand Up for Ukraine" odbędzie się w piątek, 8 kwietnia. Globalna akcja, której inicjatorem jest Global Citizen, polega na opublikowaniu w social mediach jak największej liczby wiadomości o wojnie w Ukrainie i możliwościach wsparcia dla Ukraińców, ale także apeli o rozwiązanie humanitarnego kryzysu.

W globalną akcję zaangażowały się największe gwiazdy muzyki na świecie, m.in. Billie Eilish, Elton John i The Weeknd. Swój udział zapowiedzieli też polscy artyści.

Redakcja poleca

Stand Up for Ukraine: Igo, Sarsa, Vito Bambino i Young Leosia dołączyli do globalnej akcji

Gwiazdy światowej i polskiej muzyki wykorzystają swoje zasięgi w social mediach i wspólnie sprzeciwią się rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Za sprawą akcji "Stand Up for Ukraine", którą Global Citizen organizuje wraz z Ursulą von der Leyen i Justinem Trudeau, artyści chcą wywrzeć presję na przedstawicielach rządów oraz szefach korporacji, aby jeszcze bardziej wsparli miliony osób, które ucierpiały w wojnie w Ukrainie (pomocy potrzebuje obecnie około 12 milionów Ukraińców) oraz innych konfliktach – w Jemenie, Sudanie Południowym czy Afganistanie.

Do inicjatywy dołączyli polscy artyści - Igo, Sarsa, Vito Bambino i Young Leosia. W akcję zaangażują się także największe nazwiska ze świata muzyki, m.in. The Weeknd, Alanis Morissette, Annie Lennox, Billie Eilish, Celine Dion, Demi Lovato, Elton John, Green Day, Jonas Brothers, Katy Perry, Madonna, Miley Cyrus, Ozzy Osbourne, Pearl Jam, Pharrell Williams, Radiohead, Red Hot Chili Peppers, Stevie Wonder i U2.

To kolejny głośny sprzeciw branży muzycznej wobec agresji Rosji na Ukrainę. Wcześniej wielu artystów jednogłośnie potępiło działania Władimira Putina, zawieszając lub wycofując wszystkie działania z terytorium Rosji.

steven seagal jaromir nohavica gerard depardieu
12 Zobacz galerię
fot. Bernard Patrick/ABACA/EAST NEWS, Bartosz KRUPA/East News, Stephen Caillet / Panoramic/Starface/East News

RadioZET.pl/mat.prasowe