Obserwuj w Google News

Stan Borys wrócił z nową piosenką. To jego pierwszy utwór po udarze mózgu [WIDEO]

2 min. czytania
22.02.2021 15:22
Zareaguj Reakcja

Stan Borys powrócił z nową piosenką. Legendarny polski muzyk zaprezentował pierwszy utwór po udarze mózgu, który przeszedł na początku 2019 roku. Piosenka „Będę przy Tobie” powstała z myślą o ukochanej wokalisty, Annie Maleady.

Stan Borys
fot. VIPHOTO/East News

Stan Borys doznał udaru mózgu w lutym 2019 roku. Wokalista zmagał się z paraliżem lewej części ciała, przez co miał duże kłopoty z poruszaniem się. Pojawiły się też problemy z mówieniem.

Obecnie 79-latek wciąż przebywa w USA, gdzie poddaje się rehabilitacji i powoli wraca do zdrowia. Kilka dni temu Stan Borys opublikował pierwszą od czasu udaru piosenkę.

Zobacz także:  Udar mózgu: objawy. Jak rozpoznać udar i jak się zachować?

Stan Borys zaprezentował nową piosenkę. Utwór nagrał tuż przed udarem mózgu

Stan Borys zaprezentował nowy utwór „Będę przy Tobie”. Okazuje się, że artysta nagrał piosenkę tuż przed udarem mózgu. Zrobił to specjalnie dla swojej partnerki Anny Maleady z okazji 10. rocznicy ich związku.

Niestety, problemy zdrowotne w 2019 roku pokrzyżowały jego plany i ballada ukazała się dopiero teraz. W rozmowie z PAP Stan Borys zdradził jednak, że jego głos powoli wraca do normy po udarze.

Trzeba za niego trzymać kciuki, żeby wrócił w pełni do zdrowia i mógł w przyszłości zrealizować swoje plany, a projektów ma dużo. Ze względu na pandemię jesteśmy uziemieni i nie możemy na razie wrócić do Polski – powiedziała Anna Maleady dla PAP.

Kariera Stana Borysa

Stan Borys rozpoczął działalność artystyczną pod koniec lat pięćdziesiątych. W 1965 roku założył polski zespół bigbitowy Blackout, który dwa lata później przestał istnieć. Później muzyk związał się z grupą Bizony, a pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczął karierę solową. Artysta wydał wiele albumów studyjnych. Ostatnia płyta „Ikona” ukazała się w 2014 roku.

Do najsłynniejszych piosenek Stana Borysa należą utwory „Jaskółka uwięziona”, „Anna” czy „Spacer dziką plażą”.

RadioZET.pl/plejada.pl,PAP,se.pl