Obserwuj w Google News

Stan Borys: nowe informacje o stanie zdrowia muzyka. Jak się czuje artysta?

2 min. czytania
08.04.2021 15:06
Zareaguj Reakcja

Stan Borys zmaga się z problemami zdrowotnymi już od kilku lat. W 2019 roku przeszedł poważny udar mózgu. W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące stanu zdrowia artysty. Jak się czuje muzyk?

Stan Borys
fot. EAST NEWS

Stan Borys to legendarny polski muzyk, który ostatnio ciężko chorował. Artysta w lutym 2019 roku przeszedł udar mózgu. W jego wyniku doznał paraliżu lewej części ciała, co spowodowało kłopoty z poruszaniem oraz mówieniem.

Stan Borys. Jak się czuje? Jaki jest stan zdrowia artysty?

Obecnie Stan Borys przechodzi rehabilitację, aby wrócić do pełni sił. Ze względu na koronawirusa artysta ćwiczy w domowych warunkach. Został wyposażony w rowerek stacjonarny czy matę do jogi. Muzyk nadal przebywa w USA ze swoją partnerką.

Redakcja poleca

Partnerka wokalisty, Anna Maleady w rozmowie z Plejadą zdradziła, że stan zdrowia Borysa ciągle się poprawia. Nie jest jednak na tyle dobry, żeby ten mógł podróżować.

"Stan czuje się w miarę dobrze, chociaż skutki po udarze nadal są widoczne i wskazana jest systematyczna rehabilitacja, ćwiczenia i leczenie. Niestety lekarze i rehabilitanci obecnie nie zalecają, a wręcz zabraniają Stanowi długich przelotów samolotem, które są bardzo ryzykowne dla osób po udarze" - wyjaśnia Anna Maleady cytowana przez portal Interia.

Partnerka Stana Borysa o zdrowiu muzyka

Kobieta podkreśliła, że opiekuje się mężczyzną, jak najlepiej potrafi. Opowiedziała również, że para zaczęła już korzystać z uroków wiosny i częściej wychodzi na wspólne spacery i relaksuje się w ogrodzie.

Mimo wszystko zarówno Anna jak i Stan Borys tęsknią za Polską. Para została w Stanach ze względu na rodziców kobiety, którym również trzeba zapewnić szczególną opiekę.

"Pandemia pokrzyżowała nam bardzo plany, ponieważ myśleliśmy, że przyjedziemy do Polski wiosną tego roku, a tu wystąpiły ponowne zaostrzenia w Europie i w Polsce z powodu wysokiej liczby zakażeń koronawirusem. Mamy nadzieję, że to wszystko kiedyś minie i będziemy mogli zobaczyć się z bliskimi w Polsce" - deklaruje Anna.

Zobacz także: Eurowizja 2021: faworytka przyjedzie do Polski. Brzozowski zaprosił ją do "Jaka to melodia?"

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Plejada/Interia