Obserwuj w Google News

Sławomir z historycznym sukcesem. Chodzi o "Miłość w Zakopanem": "Przeszliśmy do historii muzyki"

2 min. czytania
12.04.2021 12:27

Sławomir Zapała z historycznym osiągnięciem na polskim rynku muzycznym. Jego piosenka „Miłość w Zakopanem” jest pierwszym utworem w historii, który został wyróżniony w Polsce poczwórnym diamentem. Sławomir pochwalił się sukcesem w mediach społecznościowych.

Sławomir Zapała
fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/East News

Sławomir Zapała zrobił furorę z piosenką „Miłość w Zakopanem”. Wydany w 2017 roku utwór stał się internetowym hitem i przebojem tysięcy wesel w całej Polsce. Choć od największej popularności piosenki minęło już sporo czasu, kawałek nadal cieszy się dużym zainteresowaniem polskich słuchaczy.

Właśnie poinformowano, że „Miłość w Zakopanem” osiągnęła historyczny sukces. Sławomir pochwalił się, że przebój z gatunku rock polo, jako pierwsza piosenka w Polsce, uzyskał status poczwórnego diamentu.

Zobacz także:  Magdalena "Kajra" Kajrowicz nago. Żona Sławomira w gorącym teledysku [WIDEO]

Historyczny sukces „Miłość w Zakopanem”. Piosenka Sławomira z poczwórnym diamentem

„Miłośc w Zakopanem” Sławomira Zapały to bez wątpienia jeden z największych polskich hitów ostatnich lat. Piosenka pobiła wszelkie rekordy popularności w internecie – oficjalny teledysk obejrzano ponad 230 milionów razy w serwisie YouTube.

To jednak nie koniec sukcesów. Choć od premiery utworu minęły już niemal 4 lata, „Miłość w Zakopanem” wciąż robi furorę i zachwyca polskich słuchaczy. Od teraz może pochwalić się także niebywałym osiągnięciem.

Związek Producentów Audio-Video, który przyznaje certyfikaty za sprzedaż singli i albumów, poinformował, że „Miłość w Zakopanem” uzyskała status poczwórnego diamentu. To pierwsze takie wyróżnienie w Polsce. Jak podaje Onet, w przypadku singli krajowych artystów stosuje się kryterium dochodowe za odtworzenia w serwisach streamingowych. Aby otrzymać diamentową płytę, trzeba uzyskać 200 tysięcy złotych. Oznacza to, że hit „Miłość w Zakopanem” zarobił przynajmniej 800 tysięcy złotych.

Zobacz także:  Norbi zszokował strojem na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka. Przesadził? [FOTO]

Sławomir chwali się poczwórnym diamentem za „Miłość w Zakopanem”

Sławomir Zapała pochwalił się historycznym sukcesem utworu „Miłość w Zakopanem”. Artysta i aktor opublikował wpis w mediach społecznościowych, gdzie podziękował fanom.

Cześć, tu Sławomir. Cudowny dzień. Właśnie przeszliśmy do historii polskiej muzyki rozrywkowej. „Miłość w Zakopanem” zyskała status POCZWÓRNEGO DIAMENTU a debiutancka płyta „The Greatest Hits” pokryła się poczwórną platyną. Pięknie Wam dziękujemy, że jesteście cały czas z nami, słuchacie, kupujecie płyty – napisał.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET