Obserwuj w Google News

Skiba o polskich artystach narzekających na straty przez koronawirusa. Mocny wpis muzyka

Piotr Krajewski
2 min. czytania
18.03.2020 13:19
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Skiba opublikował mocny wpis w mediach społecznościowych. Lider Big Cyc ostro skrytykował zachowanie niektórych polskich artystów, którzy publicznie narzekają na brak pieniędzy i odwołane przez epidemię koronawirusa wydarzenia. — Wszyscy stracą. Nie tylko artyści są w tej trudnej sytuacji — napisał Skiba.

Skiba o polskich artystach narzekających na straty przez koronawirusa mocny wpis muzyka
fot. PIOTR ZAJAC/REPORTER/East News

Skiba ostro o polskich gwiazdach narzekających na straty przez koronawirusa

Krzysztof Skiba zdecydował się zareagować na wypowiedzi osób z branży artystycznej, które narzekają na straty finansowe w związku z epidemią koronawirusa. Przypomnijmy, że polski rząd odwołał wszystkie imprezy masowe w najbliższym czasie, w tym koncerty i spektakle teatralne.

Lider Big Cyc przyznał, że ma już dość narzekania i ostro skrytykował zachowanie kolegów, którzy twierdzą, że będą mieli problemy z opłaceniem rachunków: „Jęczą jak stare baby u lekarza, że odwołano im koncerty czy spektakle. Stękają jak dziady kościelne, że stracą pieniądze. No trudno wszyscy stracą. Nie tylko artyści są w tej trudnej sytuacji”.

Zdaniem muzyka artyści nie powinni aż tak narzekać, ponieważ wielu Polaków jest obecnie w dużo gorszej sytuacji.

 Podstawowa przyzwoitość każe, aby w ciężkich czasach nie myśleć tylko o sobie. Wielu innym jest i będzie o wiele gorzej. Wy po prostu zarobicie w tym roku mniej kasy — dodaje.

Krzysztof Skiba jest zdziwiony, że niektórzy dobrze zarabiający artyści nie zdołali odłożyć więcej pieniędzy na czarną godzinę: „Co robiliście przez całe życie? Czemu nie odłożyliście pieniędzy, jak wszystkie kurki z monetą były odkręcone?”.

Na koniec 55-latek zaapelował do wszystkich kolegów z branży artystycznej, aby wsparli osoby bardziej potrzebujące.

Nic się nie stanie. Damy wszyscy radę. Wytrwamy! Tylko już bez tego fałszywego jęczenia proszę. I pomóżcie tym, którzy mają w życiu mniej szczęścia niż wy. To was uskrzydli — napisał.

>> Koronawirus w Polsce. MAPA zachorowań z podziałem na miasta

RadioZET.pl/PK