Obserwuj w Google News

Simon Cowell dzięki "Mam talent" dorobi się fortuny. Jak duży majątek posiada juror?

1 min. czytania
06.10.2022 13:56
Zareaguj Reakcja

Simon Cowell jest już jednym z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii, jednak to nie koniec jego sukcesów. Wkrótce konto jurora zasili kolejna ogromna kwota.

Simon Cowell
fot. Faye Sadou/Associated Press/East News

Simon Cowell to angielski łowca talentów i juror zaangażowany w pokaźną listę programów pokroju  "Idola" czy "X Factor". Polska widownia zapewne najlepiej zapamiętała przedsiębiorcę z ostatniej edycji amerykańskiego  "Mam talent", gdzie mężczyzna zachwycił się wokalem Sary James i nagrodził młodą gwiazdę "złotym przyciskiem".

Simon Cowell jednym z najbogatszych ludzi w UK. Ile wynosi jego majątek?

Poza jurorowaniem w znanych telewizyjnych programach Cowell pełni rolę producenta oraz jest właścicielem firmy telewizyjnej, a także wydawnictwa muzycznego Syco. Przedsiębiorstwo ma nosa do wybierania podopiecznych, to właśnie ono stoi za sukcesem boysbandu One Direction, grupy Little Mix czy Fifth Harmony.

Redakcja poleca

Nic dziwnego, że przy tak licznych aktywnościach i sukcesach Cowell nie może narzekać na swoje zarobki. Jak donosi "The Sun", aktualnie 63-latek jest posiadaczem majątku o wysokości 440 milionów dolarów, co czyni go jednym z najbogatszych obywateli Wielkiej Brytanii.

Simon Cowell dzięki "Mam talent" dorobi się jeszcze większej fortuny

Tabloid zapewnia jednak, że to nie wszystko. Wkrótce zaplecze finansowe znanego jurora znacznie się powiększy. Wspomniana firma Cowella Syco Entertainment podpisała korzystny kontrakt odnośnie marki "Mam talent". Dzięki tej umowie Cowell ma otrzymać aż 125 milionów dolarów na rozwój projektu.

Nad korzystną dla obu stron umową podobno pracowano aż dwa lata.

RadioZET.pl/The Sun/Interia