Obserwuj w Google News

Sanah wykonała „Jolka, Jolka pamiętasz” z Felicjanem Andrzejczakiem na FEST Festivalu [WIDEO]

2 min. czytania
16.08.2022 14:15
Zareaguj Reakcja

FEST Festival odbył się w Parku Śląskim w Chorzowie w dniach 10-13 sierpnia. Jednym z headlinerów imprezy była polska artystka Sanah. Wokalistka zaskoczyła zebranych pod sceną słuchaczy nietypową niespodzianką. Na scenie pojawił się Felicjan Andrzejczak, jeden z byłych członków Budki Suflera, który wykonał z Sanah utwór „Jolka”. Teraz dostaliśmy oficjalne wideo z wydarzenia.

Sanah na koncercie - zdjęcie poglądowe
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

FEST Festival to nowa impreza na festiwalowej mapie Polski. Odbywający się od 2019 festiwal zakończył właśnie swoją trzecią, niezwykle udaną edycję. Jednym z headlinerów była polska wokalistka Sanah. Koncert Zuzanny Jurczak ściągnął pod główną scenę imprezy najwięcej uczestników. Każdy metr przestrzeni pod sceną był zajęty przez rozentuzjazmowanych fanów. Artystka zagrała swoje największe hity, niektórym dając nowe, bardziej elektroniczne aranżacje – „Etc. (na disco)” wybrzmiało jeszcze mocniej, dosadniej i bardziej „bangerowo” niż na oficjalnym nagraniu z płyty. Największe szaleństwo pod sceną odbyło się jednak, gdy wokalistka, z nieskrywanym entuzjazmem zaprezentowała swojego gościa specjalnego.

W chwili gdy Felicjan Andrzejczak wszedł na scenę, tłum dosłownie oszalał z zachwytu, radując się z ponownego spotkania ze słynnym wokalistą. Andrzejczak dołączył do Budki Suflera w 1982 roku i udzielał się w kapeli niecały rok. Nagrał z zespołem wtedy 3 utwory, m.in. ''Jolka, Jolka pamiętasz'', który jest już kultową piosenką. To właśnie ten utwór wykonał wraz z Sanah na scenie w Parku Śląskim. Jak podają dziennikarze portalu Antyradio.pl ten rok będzie pracowity dla Felicjana Andrzejczaka, który ma w planach trasę z GLAM quartet oraz wydanie koncertowego albumu. 

Redakcja poleca

„Jolka, Jolka pamiętasz” – Sanah i Felicjan Andrzejczak na żywo podczas FEST Festivalu

Koncertowe nagranie trafiło na oficjalny kanał muzyka, który serdecznie podziękował Sanah za możliwość wystąpienia przed tak liczną publicznością.

Również fani zgromadzeni pod sceną nagrali swoje spojrzenie na magiczny moment sobotniego koncertu:

FEST Festival 2022: Największe gwiazdy tegorocznej edycji 

Sanah była jednym z headlinerów tegorocznej edycji. Innymi byli belgijski muzyk Stromae, polski raper Quebonafide czy amerykańska grupa The Chainsmokeres. Podczas imprezy wystąpili także m.in. zespół BAJM, Sokół, Woodkid, Jungle, JIMEK z orkiestrą symforniczną czy Young Leosia, OIO i Nothing But Thieves.

FEST Festival 2023 – kiedy się odbędzie?

Tegoroczna impreza dobiegła końca, ale już poznaliśmy daty kolejnej edycji. FEST Festival 2023 odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia 2023.

Czytaj także:  Oto gwiazdy Top of the Top Sopot Festival 2022. Kto wystąpi? [PROGRAM, ARTYŚCI]

RadioZET.pl/Antyradio.pl/Facebook: Felicjan Andrzejczak

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.