Obserwuj w Google News

Rozen wydał debiutancką płytę. Ich folk zrobi furorę jak muzyka Kwiatu Jabłoni? [WIDEO]

2 min. czytania
16.04.2021 12:44

Rozen to zespół, który może wkrótce sporo namieszać na polskiej scenie muzycznej. Grupa wydała właśnie debiutancką płytę, gdzie zgrabnie łączy muzykę folkową z popem. Zdaniem niektórych osób muzycy mogą powtórzyć sukces Kwiatu Jabłoni, który zachwycił tysiące polskich słuchaczy swoim folkiem.

Rozen
fot. mat. prasowe / Wiktor Franko

Rozen debiutuje. Do sklepów i internetu trafiła pierwsza płyta polskiego folkowego zespołu, któremu słuchacze wróżą podobny sukces, jak w przypadku popularnego ostatnio Kwiatu Jabłoni.

Zobacz także:  ZET na Punkcie Muzyki: Kwiat Jabłoni o nowej płycie „Mogło być nic” [WIDEO]

Rozen wydał debiutancką płytę w klimacie folku. Zespół zrobi furorę jak Kwiat Jabłoni?

Rozen zaprezentował swoją debiutancką płytę, która łączy w sobie indie folk i muzykę popową. Ich pierwszy album promują cztery single: „Lepszy ląd”, „Nie wyjadę”, „Tańczyć” i najnowszy „Cień”, do którego teledysk ukazał się w dniu premiery płyty, 16 kwietnia. Na krążku gościnnie pojawiają się także muzycy, którzy współpracowali wcześniej m.in. z Ralphem Kaminskim, Melą Koteluk czy Pawłem Domagałą.

Jak mówi sam zespół, każda ich piosenka to opowieść utkana z fabularnych, pełnych emocji tekstów, których bohaterem może być każdy z nas. W swoich utworach Rozen porusza tematy związane z miłością, tęsknotą, nadzieją czy stratą.

Kim jest zespół Rozen?

Rozen tworzy czwórka przyjaciół. Powstali z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i autora tekstów Andrzeja Rozena, który, choć nie może żyć bez grania, muzyczną pasję odkrył przez przypadek. Lider zespołu na co dzień jest strategiem w agencji brandingowej. Gitarowy samouk, który swoje piosenki chował romantycznie do szuflady. Oprócz Andrzeja Rozena zespół tworzą skrzypaczka Karolina Matuszkiewicz, wiolonczelista Dominik Frankiewicz oraz perkusista Kacper Majewski.

Zobacz także:  Sanah w „ZET Akustycznie”. Zagrała akustyczny koncert dla słuchaczy Radia ZET [WIDEO]

RadioZET.pl/mat.prasowe