Obserwuj w Google News

Gitarzysta Rolling Stones walczył z ciężką chorobą w tajemnicy. Muzyk zachorował na raka

2 min. czytania
27.04.2021 12:06
Zareaguj Reakcja

Ronnie Wood, gitarzysta kultowej rockowej formacji The Rolling Stones ponownie zachorował na raka. Muzyk pokonał nowotwór w tajemnicy.

Ronnie Wood
fot. Rex Features/East News

Ronnie Wood z The Rolling Stones po raz drugi w swoim życiu wyleczył się z nowotworu. 73-letni gitarzysta wyznał w rozmowie z brytyjską gazetą "The Sun", że podczas lockdownu zdiagnozowano u niego raka drobnokomórkowego.

Ronnie Wood z The Rolling Stones miał raka. Chorował w tajemnicy

Nowotwór zwykle pojawia się w płucach, jednak może też zaatakować prostatę, trzustkę, pęcherz czy węzły chłonne. Rak rozwija się głównie u osób, które przez dłuższy okres życia paliły lub były biernymi palaczami i to typ złośliwego nowotworu. Wśród chorych na raka płuc cierpiący na tę konkretną odmianę stanowią około 20 procent pacjentów w Polsce.

Redakcja poleca

"Przeszedłem przez to i jestem czysty" - powiedział Wood.

"Przechodzę teraz przez wiele problemów, ale przez ten cały okres rekonwalescencji musisz po prostu odpuścić i odpocząć. A kiedy przekażesz swój los wyższej sile, to dzieje się magiczna rzecz. To, co się wydarzy, jest poza mną. Wszystko, co mogę zrobić, to zachować pozytywne nastawienie, być silnym i walczyć z tym, a reszta zależy od sił wyższych" - dodał gitarzysta.

Ronnie Wood po raz drugi pokonał raka 

Artysta unikał wcześniej tematu powrotu choroby i nie poruszał jej w mediach. Walczył z rakiem w tajemnicy i przyznał, że pomogła mu w tym sztuka oraz nieocenione wsparcie ze strony rodziny. 

To nie pierwszy raz, kiedy Ronnie Wood zachorował na nowotwór. Poprzednią diagnozę usłyszał w 2017 roku po 50 latach palenia. Wówczas muzyk przeszedł operację polegającą na usunięciu części płuc. W 2018 roku ogłosił światu, że jest wolny od raka.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/CNN