Obserwuj w Google News

Romuald Lipko nie żyje. Krzysztof Cugowski pożegnał lidera Budki Suflera

Piotr Krajewski
1 min. czytania
07.02.2020 09:53
Zareaguj Reakcja

Romuald Lipko nie żyje. 69-letni lider Budki Suflera od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Krzysztof Cugowski opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym pożegnał zmarłego Romualda Lipkę. „Żegnaj Romku” — napisał.

Romuald Lipko nie żyje Krzysztof Cugowski pożegnał lidera Budki Suflera
fot. Agnieszka Sniezko/East News, MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News

Romuald Lipko nie żyje. Krzysztof Cugowski pożegnał lidera Budki Suflera

Romuald Lipko nie żyje. Wybitny polski muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor i lider zespołu Budka Suflera zmarł 6 lutego po długiej walce z nowotworem. O śmierci artysty poinformowali członkowie zespołu w nocy z czwartku na piątek.

Krzysztof Cugowski, który przez wiele lat współpracował z Lipką, opublikował krótki wpis na Facebooku, w którym pożegnał 69-letniego muzyka.

Odszedł Wielki — Kompozytor, Muzyk, Przyjaciel... Żegnaj Romku... — napisał Krzysztof Cugowski w mediach społecznościowych.

Romuald Lipko stworzył największe hity Budki Suflera. To właśnie on był autorem lub współautorem przebojów „Takie tango”, „Bal wszystkich świętych”, „Za ostatni grosz” czy „Jolka, Jolka pamiętasz”. Pisał utwory także m.in. dla Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Zdzisławy Sośnickiej, Ireny Santor czy Urszuli.

RadioZET.pl/PK