Obserwuj w Google News

Robot Shimon wydał pierwszy singiel. Wkrótce wyruszy w trasę koncertową [WIDEO]

Piotr Krajewski
1 min. czytania
04.03.2020 13:01
Zareaguj Reakcja

Robot Shimon to nowa sensacja internetu. Urządzenie, które stworzył profesor i muzyk Gil Weinberg, wydało właśnie pierwszy singiel zatytułowany „Into Your Mind”. Piosenka zapowiada pierwszą płytę Shimona. Robot nie tylko zaśpiewał cały utwór, ale także napisał do niego tekst.

Robot Shimon wydał pierwszy singiel. Wkrótce wyruszy w trasę koncertową [WIDEO]
fot. ---

Robot Shimon wydał pierwszy singiel. Urządzenie wyruszy w trasę koncertową

Shimon to robot, który wydał ostatnio singiel „Into Your Mind”. Piosenka jest pierwszą zapowiedzią jego debiutanckiej płyty "Shimon Sings". W internecie można zobaczyć już oficjalny teledysk promujący kawałek. Urządzenie potrafi nie tylko śpiewać, ale również komponować i pisać teksty utworów. Co więcej, robot ma w planach wyruszyć w trasę koncertową.

Twórcą robota jest Gil Weinberg, muzyk i profesor z amerykańskiej uczelni Georgia Institute of Technology. Jak zdradził w jednym z wywiadów, pracował nad stworzeniem Shimona przez wiele lat. W tym czasie szkolił swojego robota, dostarczając mu ogromną ilość materiałów, m.in. kilkadziesiąt tysięcy melodii i tekstów piosenek z różnych gatunków muzycznych. Dzięki tym danym urządzenie nauczyło się komponować własne utwory.

Debiutancka płyta Shimona będzie zawierać najprawdopodobniej około dziesięciu piosenek i zostanie wydana wiosną tego roku. Po premierze albumu robot wyruszy w trasę koncertową, w której trakcie będą mu towarzyszyć prawdziwi muzycy.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/papaya.rocks, instalki.pl/PK