Obserwuj w Google News

Ricky Gardiner nie żyje. Skomponował muzykę do wielkiego hitu Iggy'ego Popa "Passenger"

1 min. czytania
16.05.2022 10:55
Zareaguj Reakcja

Ricky Gardiner nie żyje. Szkocki gitarzysta miał 73 lata. Skomponował największy hit Iggy'ego Popa - "Passenger", współpracował też z Davidem Bowiem.

Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Ricky Gardiner nie żyje. Był szkockim gitarzystą i kompozytorem. Przez lata swojej kariery współpracował z gigantami rocka takimi jak Iggy Pop i David Bowie.

Ricky Gardiner nie żyje. Współpracował z Davidem Bowiem i Iggym Popem

Informację o śmierci artysty potwierdził Tony Visconti, wieloletni producent muzyczny Davida Bowiego.

Redakcja poleca

Jak napisał na Facebooku:

Kolejny geniusz gitary i mój prywatny przyjaciel odszedł do innego świata. Ricky Gardiner dołączył do ekipy Davida Bowiego, gdy artysta nagrywał album "Low" z Iggym Popem zrealizował materiał na "The Idiot".

Jak poinformował Visconti, gitarzysta przez długi czas zmagał się z chorobą Parkinsona. Ricky Gardiner zmarł 15 maja 2022 w wieku 73 lat.

Oglądaj

Ricky Gardiner nie żyje. Kim był gitarzysta?

Szkocki gitarzysta dołączył do swojego pierwszego zespołu w czasach szkolnych w 1962 roku. Grał w The Vostoks, potem w The Kingbees, a później The System - z członkami kapeli założył w 1969 roku formację Beggars Opera.

W 1977 roku zagrał na albumie "Low" Davida Bowiego. Jest również autorem kompozycji "Passenger" - jednego z największych hitów Iggy'ego Popa, który znalazł się na płycie "Lust for Life".