Obserwuj w Google News

Ric Parnell nie żyje. Był perkusistą zespołu Spinal Tap

1 min. czytania
04.05.2022 12:30
Zareaguj Reakcja

Ric Parnell nie żyje. Artysta był najbardziej znany ze swojej roli perkusisty w filmie o fikcyjnym zespole Spinal Tap. Muzyk wcielił się w nim w Micka Shrimptona.

Ric Parnell
fot. sotcaadotnet/YouTube

Rick Parnell nie żyje. Artysta był perkusistą zespołu Spinal Tap, fikcyjnej grupy heavymetalowej, bohaterów filmu "Oto Spinal Tap", który miał na celu ukazanie życia gwiazd rocka w krzywym zwierciadle.

Rick Parnell nie żyje. Perkusista Spinal Tap miał 70 lat

O śmierci Parnella poinformował aktor Harry Shearer na swoim Twitterze. Autor wpisu grał we wspomnianym filmie Dereka Smallsa, basistę Spinal Tap.

Redakcja poleca

Muzyk pożegnał kolegę słowami:

Ric Parnell, nasz perkusista z "This is Spinal Tap" zmarł dzisiaj. Nikt nie był bardziej rockendrollowy.

Przyczyna śmierci muzyka nie została podana. Artysta miał 70 lat.

Ric Parnell nie żyje. Kim był muzyk?

Ric Parnell urodził się w Londynie. Był synem perkusisty jazzowego jacka Parnella, wieloletniego lidera zespołu The Muppet Show. Artysta grał w kapelach takich jak Horse, Atomic Rooster czy Nova and Stars.

Muzyk największą popularność zyskał dzięki mokumentowi o fikcyjnym zespole heavymetalowym. Wcielił się w nim w perkusistę Spinal Tap, Micka Shrimptona.

Po premierze filmu przez lata aktorzy znani z produkcji jeździli w trasy koncertowe oraz wydawali muzykę pod nazwą Spinal Tap. Artyści zagrali między innymi na Wembley oraz Glastonbury Festiwal.

W ostatnich latach Parnell nie był zaangażowany w działalność grupy. Perkusista prowadził swoją audycję radiową, a po pracy grał w golfa.

Oglądaj

RadioZET.pl/theguardian.com