Obserwuj w Google News

Re Styles nie żyje. Wokalistka The Tubes zmarła w wieku 72 lat

1 min. czytania
26.04.2022 08:35
Zareaguj Reakcja

Re Styles nie żyje. Wokalistka popularnego rockowego zespołu The Tubes zmarła w wieku 72 lat. Pracowała także jako modelka i kostiumograf.

Re Styles The Tubes
fot. Youtube screen / Not Inconceivable

Re Styles nie żyje. Urodzona w Middelburg w Holandii wokalistka odeszła w wieku 72 lat. Była gwiazdą amerykańskiego zespołu rockowego The Tubes, który zasłynął z przeboju "She’s a Beauty".

Redakcja poleca

Re Styles nie żyje. Wokalistka The Tubes miała 72 lata

Re Styles, a właściwie Shirley Marie Macleod zmarła 17 kwietnia. Nie ma informacji o przyczynie śmierci artystki.

Początkowo zasłynęła jako modelka – pojawiała się na okładkach magazynów "Playboy" i "Penthouse". W latach siedemdziesiątych wystąpiła w filmach fantasy "Święta góra" i "Space Is the Place".

Niedługo później poznała Prairie Prince’a z The Tubes. Zostali parą (a kilka lat później małżeństwem), a Styles zaczęła pracować jako kostiumograf zespołu. Wkrótce dołączyła do nich na scenie jako wokalistka. Największą popularność przyniósł jej przebój "Prime Time" z 1979 roku.

Re Styles wystąpiła wraz z zespołem w filmie fantasy "Xanadu" z 1980 roku, w którym główne role zagrali Olivia Newton-John i Gene Kelly.

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych artystka opuściła zespół. Jak wyjawił później wokalista Fee Waybill w rozmowie z "Vintage Rock", Styles była wówczas w złym stanie – miała nadużywać alkoholu i nie chciała już dłużej koncertować.

Po odejściu z The Tubes kontynuowała pracę twórczą. Działała jako projektantka wnętrz, organizatorka przyjęć czy florystka.

RadioZET.pl/ultimateclassicrock.com