Obserwuj w Google News

Raper zabił nożem bezdomnego. Usłyszał wyrok i zapowiedział apelację

1 min. czytania
06.05.2022 14:46
Zareaguj Reakcja

Kidd Creole zadźgał bezdomnego. Znany raper, założyciel grupy Grandmaster Flash and The Furious Five usłyszał wyrok. Złoży apelację.

Kidd Creole
fot. The Kidd Creole/YouTube

Kidd Creole, a tak naprawdę Nathaniel Glover znany również jako Nate lub Danny Glover to amerykański raper. Jest pionierem oldschoolowego hip-hopu i członkiem legendarnej grupy Grandmaster Flash and The Furious Five.

Kidd Creole zadźgał bezdomnego. Raper usłyszał wyrok

Artysta został aresztowany 2 sierpnia 2017 roku. Oskarżono go wówczas o zabójstwo bezdomnego mężczyzny z Nowego Jorku. Przed aresztowaniem, były raper pracował jako złota rączka i ochroniarz na Manhattanie.

Redakcja poleca

To nie pierwsze kłopoty z prawem Glovera. W 1982 i 1995 roku raper został skazany za posiadanie broni palnej.

W kwietniu 2022 roku raper został uznany za winnego zabójstwa pierwszego stopnia. Raper usłyszał, że odpowiada za śmierć Johna Jolly'ego, którego dźgnął dwukrotnie nożem w klatkę piersiową.

Kidd Creole spędzi 16 lat w więzieniu? Raper złoży apelację

Glover miał wpaść w szał, ponieważ wydawało mu się, iż bezdomny jest gejem i zaczął go podrywać. Raper zabił 55-latka, udał się do pracy, przebrał i umył nóż.

Jak donosi New York Times, Michele Rodney, sędzia Sądu Najwyższego stanu Manhattan nie przyjęła usprawiedliwień prawnika Glovera, który wyjaśnił, że raper czuł się zagrożony i dlatego zaatakował.

Artysta został skazany na 16 lat więzienia. Oświadczył, że będzie odwoływał się od wyroku.

Oglądaj