,

Rosyjski raper Husky zatrzymany przez policję. Władze odwołały jego koncerty

Redakcja
22.11.2018 14:17

W środę popularny rosyjski raper Husky został zatrzymany przez policję w mieście Krasnodar po tym, jak wszedł na dach samochodu i wystąpił przed tłumem ludzi. Wcześniej jego zaplanowane koncerty zostały odwołane na polecenie władz. Do sieci trafiło nagranie z aresztowania Husky’ego.

Хаски
fot. Youtube (Хаски)

Raper Husky został zatrzymany i aresztowany przez policję w mieście Krasnodar na południu Rosji. Do zdarzenia doszło w środowy wieczór.

Po kolejnym odwołanym na polecenie władz koncercie 25-letni Husky pojawił się wraz z tłumem fanów na ulicy, wszedł na dach samochodu i zaczął rapować. W trakcie wystąpienia krzyczał m.in. „Będę śpiewał moją muzykę, najbardziej szczerą muzykę”. Niedługo później na miejscu pojawiła się policja. Do sieci trafiło nagranie wideo z zatrzymania.

W związku z oskarżeniem o zorganizowanie nielegalnego zgromadzenia raperowi grozi 15 dni więzienia.

Husky, a tak naprawdę Dmitry Kuznetsov, zasłynął z tego, że otwarcie sprzeciwia się rosyjskiej władzy. W swoich tekstach niejednokrotnie szydził z organów państwowych czy brutalności tamtejszej policji. Podobno już w jednym ze swoich pierwszych utworów krytykował politykę Władimira Putina. Kilka dni temu jego teledysk do piosenki „Judas” został zablokowany na terenie Rosji. Artysta jest oskarżany o propagowanie ekstremistycznych poglądów.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/AFP/themoscowtimes.com/PK

Logo radiozet Dzieje się