Obserwuj w Google News

Randy Rand nie żyje. Był założycielem i basistą grupy Autograph

2 min. czytania
27.04.2022 08:49
Zareaguj Reakcja

Randy Rand nie żyje. Muzyk był basistą oraz współzałożycielem glam-metalowej formacji Autograph. W latach 80. artyści grali u boku Van Halen.

Randy Rand
fot. AwardsShowNetwork/YouTube

Randy Rand nie żyje. Artysta był basistą oraz założycielem grupy glam-metalowej Autograph z lat 80.

Randy Rand nie żyje. Był basistą i założycielem grupy Autograph

Smutną informację potwierdzili koledzy z zespołu artysty w mediach społecznościowych. Muzycy opublikowali wzruszający post.

Z wielkim smutkiem i ciężkim sercem informujemy o nagłej śmierci naszego ukochanego przyjaciela i członka założyciela Autograph, Randy'ego Randa.
Redakcja poleca

Artyści zaznaczyli, że ostatnie lata życia Rand spędził jako szczęśliwy i spełniony muzyk.

Randy był optymistą, zawsze ekscytował się nowymi kierunkami, kipiał kreatywnością i wnosił świeżą energię do zespołu. Jego entuzjazm był wręcz namacalny i miał niepowtarzalną umiejętność nie tylko grania, ale wchodzenia w interakcje z fanami.

Przyczyna śmierci Randa nie została ujawniona. 5 lat wcześniej zmarł inny członek oryginalnego składu Autograph, perkusista Keni Richards.

Randy Rand nie żyje. Kim był basista?

Randy Rand grał w Los Angeles w zespole Wolfgang w latach 70. Chwilę później został współzałożycielem grupy Autograph. Demo kapeli przypadło do gustu wokaliście Van Halen, Davidowi Lee Rothowi. Muzyk zaprosił kapelę na wspólną trasę.

W 1984 roku artyści wydali swój pierwszy album "Sing in Please", który trafił na 29. pozycję krajowej listy przebojów, a rok później otrzymał status złotej płyty. Utwór "Turn Up The Radio", singiel promujący krążek szybko stał się hitem MTV.

Oglądaj

Dwa kolejne krążki nie przyniosły zespołowi sukcesów. Rand zaczął inwestować czas w rzemiosło skórzane i założył firmę. Był też partnerem Woof Wear, przedsiębiorstwa produkującego obroże i smycze dla psów.

RadioZET.pl/loudersound.com