Obserwuj w Google News

Radzimir Dębski rusza z nowym projektem. Cykl koncertów w hołdzie Krzysztofowi Pendereckiemu

Piotr Krajewski
1 min. czytania
12.02.2020 14:43
Zareaguj Reakcja

Radzimir Dębski rusza z nowym, wyjątkowym projektem muzycznym. Już w maju artysta pojawi się w sześciu słynnych salach koncertowych w Polsce, gdzie zagra koncerty w hołdzie Krzysztofowi Pendereckiemu. Radzimir Dębski nie tylko zaprezentuje się na scenie wraz z młodymi muzykami MyOrchestra, ale także wystąpi w roli dyrygenta obok Macieja Tworka. Na koncerty zaprasza Radio ZET.

Radzimir Dębski rusza z nowym projektem cykl koncertów w hołdzie Krzysztofowi Pendereckiemu
fot. mat. prasowe

„Radzimir Dębski Hommage Krzysztof Penderecki” to nazwa nowego projektu Radzimira Dębskiego, który będzie hołdem dla twórczości wybitnego polskiego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego.

Na ten wyjątkowy projekt składa się cykl koncertów z repertuarem muzyki poważnej, podczas których usłyszymy autorskie kompozycje Dębskiego, dzieła Krzysztofa Pendereckiego i utwory inspirowane muzyką Mistrza. Radzimir Dębski zaprezentuje je widzom wspólnie z MyOrchestra, złożoną z najzdolniejszych młodych muzyków — studentów i absolwentów najlepszych uczelni artystycznych w Polsce, wyłonionych we współpracy z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Orkiestrę poprowadzi sam Dębski oraz Maciej Tworek, na co dzień blisko współpracujący z Krzysztofem Pendereckim.

Lista zaplanowanych koncertów:

  • ECMKP w Lusławicach (17.05.2020)
  • NFM we Wrocławiu (19.05.2020)
  • CK ICE Kraków (20.05.2020)
  • Filharmonia Narodowa w Warszawie (21.05.2020)
  • Filharmonia Bałtycka w Gdańsku (23.05.2020)
  • Filharmonia w Szczecinie (25.05.2020)

Bilety na koncerty „Radzimir Dębski Hommage Krzysztof Penderecki” trafią do regularnej sprzedaży już od 17 lutego o godz. 12:00. Przedsprzedaż wejściówek klientów Empik Premium wystartuje 14 lutego o godz. 12:00.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK