Obserwuj w Google News

Queen i Adam Lambert w nowej wersji "We Are The Champions". Nagrali ją w domu [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
05.05.2020 16:05
Zareaguj Reakcja

Queen i Adam Lambert nagrali nową wersję „We Are The Champions”, jednego z najsłynniejszych przebojów zespołu. W związku z pandemią artyści zrobili to oczywiście bez wychodzenia z domów. „You Are The Champions” to pierwszy oficjalnie wydany utwór Queen i Adam Lambert. Zyski ze sprzedaży singla zostaną przekazane na walkę z koronawirusem.

Queen i Adam Lambert w nowej wersji We Are The Champions Nagrali ją w domu WIDEO
fot. Youtube

Brian May i Roger Taylor wraz z fanami Queen wpadli na pomysł stworzenia nowej wersji „We Are The Champions”.

W trakcie jednego z minikoncertów w internecie Adam Lambert spontanicznie zmienił linijkę tekstu wielkiego przeboju na „You Are The Champions”. Po występie fani domagali się od muzyków, by utwór trafił do oficjalnej dystrybucji. Zespół postanowił więc nagrać kawałek, a pieniądze z singla przekazać na walkę z koronawirusem.

Ostatni koncert Freddiego Mercury'ego z Queen. Tak wyglądał ich występ w 1986 roku [WIDEO]

Queen i Adam Lambert w nowej wersji We Are The Champions

Queen i Adam Lambert nagrali nową wersję „We Are The Champions”. Zrobili to z myślą o lekarzach i innych pracownikach służby zdrowia, którzy każdego dnia walczą z pandemią koronawirusa. Zyski ze sprzedaży utworu zatytułowanego „You Are The Champions” zasilą fundusz COVID-19 Solidarity Response Światowej Organizacji Zdrowia.

Odnosimy się do obecnych, trudnych czasów z myślą: pokonamy to. Szczególnie ciepło myślimy o pracownikach służby zdrowia, bo to bohaterowie, którzy w naszym imieniu toczą codziennie najgorszą walkę. Oni są zwycięzcami. Wy jesteście zwycięzcami — mówią muzycy Queen.

Jestem absolutnie wdzięczny tym, którzy działają na pierwszej linii frontu na całym świecie. To dla Was jest ten kawałek. Dziękujemy, że dbacie o nasze bezpieczeństwo. Podziwiamy Waszą odwagę i siłę — dodaje Adam Lambert.

Freddie Mercury o piosence We Are The Champions

Utwór „We Are The Champions” miał premierę w 1977 roku i dziś jest jednym z najsłynniejszych przebojów w repertuarze Queen. Od początku piosenka kojarzyła się ze zwycięstwem i nadal bardzo chętnie wykorzystywana w chwilach świętowania sukcesu. W jednym z pamiętnych wywiadów Freddie Mercury wyznał, dlaczego stworzył „We Are The Champions”.

Chciałem napisać piosenkę, którą wszyscy będą mogli zaśpiewać razem ze mną. Jednocześnie pomyślałem, że dobrze byłoby stworzyć piosenkę na okoliczność wygrywania, taką, która jest przeznaczona dla każdego — powiedział.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK