Obserwuj w Google News

Quebonafide ruszył w pożegnalną trasę. Widowisko realizuje reżyser "Innych ludzi" Masłowskiej

1 min. czytania
06.05.2022 15:14
Zareaguj Reakcja

Trwa ostatnia trasa Quebonafide – Psycho Relations Tour. Reżyserem muzycznego widowiska jest jeden z najważniejszych polskich twórców teatralnych i operowych – Grzegorz Jarzyna. 

Quebonafide
fot. Natalia Skotnicka/mat.prasowe

Quebonafide ruszył w trasę pożegnalną Psycho Relations Tour. Dotychczasowe występy artysty w Katowicach i Krakowie zgodnie z opiniami krytyków, okazały się wydarzeniami wykraczającymi poza definicję słowa "koncert”.

Quebonafide ruszył w pożegnalną trasę. Reżyserem Grzegorz Jarzyna

Quebonafide przygotował dla fanów huczne i oryginalne pożegnanie, po raz kolejny przekraczając granice klasycznego koncertu. Koncepcję widowiska zrealizował wspólnie z wybitnym twórcą Grzegorzem Jarzyną, odpowiedzialnym za reżyserię i scenariusz całego show. W rezultacie możemy uczestniczyć w widowisku, które wymyka się łatwej do zdefiniowania formie. Coś, do czego Quebonafide zdążył nas już przyzwyczaić.

Redakcja poleca

Grzegorz Jarzyna to jeden z najważniejszych polskich reżyserów. Debiutował głośno sztuką "Bzik tropikalny”, która zrewolucjonizowała polski teatr. Reinterpretował klasyki, dając im współczesnego ducha, adaptacje prozy, pracował ze współczesnymi tekstami. Zrealizował "Innych ludzi” Doroty Masłowskiej, a przedstawienie przybrało formę hip-hopowego musicalu. Pod jego dyrekcją scena TR Warszawa stała się jednym z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie nie tylko Warszawy, ale całej Polski. Jego przedstawienia były pokazywane również za granicą, m.in. w Awinionie, Berlinie, Dublinie, Jerozolimie, Nowym Jorku i Pekinie. 

Quebonafide - Psycho Relations Tour:

  • 07.05.2022 –COS Torwar w Warszawie
  • 08.05.2022 -COS Torwar w Warszawie
  • 12.05.2022 -Hala Stulecia Wrocław
  • 15.05.2022 -MTP Poznań (Pawilon 3A)
  • 21.05.2022 -Netto Arena Szczecin
  • 27.05.2022 -ERGO ARENA Gdańsk/Sopot