Obserwuj w Google News

Purple Disco Machine i nowy singiel „Fireworks”. Piątkowa premiera w Radiu ZET

2 min. czytania
19.02.2021 13:23
Zareaguj Reakcja

Purple Disco Machine powraca z nowym singlem „Fireworks”. W najnowszej piosence wielkiego przeboju „Hypnotized” pojawiają się Moss Kena i duet The Knocks. Premiera utworu na antenie Radia ZET w piątek po godz. 13:00.

Purple Disco Machine
fot. mat. prasowe

Purple Disco Machine podbił listy przebojów w zeszłym roku z hitem „Hypnotized”, w którym gościnnie wystąpił zespół Sophie and the Giants.

Teraz niemiecki DJ i producent prezentuje nowy singiel „Fireworks”.

Purple Disco Machine i nowy singiel „Fireworks”

Purple Disco Machine, a tak naprawdę Tino Piontek, powrócił z nowym singlem „Fireworks”, który łączy w sobie funkowe linie basu z tropikalnymi bębnami. Tym razem do współpracy przy utworze zaprosił brytyjskiego wokalistę i autora tekstów Mossa Kenę, a także nowojorski duet elektroniczny The Knocks.

„Fireworks” od razu poprawia nastrój. Jest o chęci bycia tą osobą, która rozświetla cały pokój, będąc duszą imprezy, podnosząc na duchu tych, którzy czują się gorzej. Muzyka potrafi mieć na mnie taki wpływ, więc naturalnie odnalazłem się w tej piosence – mówi Moss Kena.

Utrzymana w bardzo tanecznym klimacie piosenka zapowiada drugą płytę Purple Disco Machine, która ukaże się jeszcze w tym roku. Utworowi towarzyszy wyjątkowy teledysk, gdzie do bitwy na taniec stają naprzeciw sobie dwa garnki - reprezentanci generacji Z oraz boomers. Klip wyreżyserował Greg Barth.

Kilka tygodni temu Purple Disco Machine udzielił specjalnego wywiadu dla Radia ZET, w którym opowiedział o swoich muzycznych początkach, tworzeniu remiksów, przeboju z Sophie and the Giants, nadchodzącej płycie i trudnym życiu bez koncertów. Poniżej możecie przeczytać pełną rozmowę.

WYWIAD:  Purple Disco Machine w rozmowie z Radiem ZET: „Staram się tworzyć muzykę uniwersalną i ponadczasową”

RadioZET.pl/mat.prasowe