Obserwuj w Google News

Producenci "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" żegnają Pawła Królikowskiego. "Praca z Tobą była zaszczytem"

Patrycja Chudolińska
2 min. czytania
27.02.2020 20:19
Zareaguj Reakcja

Paweł Królikowski od marca 2014 roku był jurorem programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Produkcja show Polsatu pożegnała zmarłego aktora w mediach społecznościowych. Widzowie wciąż nie mogą uwierzyć w tę ogromną stratę.

Paweł Królikowski
fot. PAP/Leszek Szymański

Paweł Królikowski był jurorem w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Paweł Królikowski nie żyje. Choć fani liczyli, że zobaczą go jeszcze na ekranie, dziś media obiegła tragiczna wiadomość. 58-letni aktor zmarł po ciężkiej chorobie. Od grudnia 2019 roku przebywał w szpitalu w Warszawie. Zmarł w czwartek 27 lutego 2020 roku nad ranem.

Paweł Królikowski był nie tylko aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Od 8 marca 2014 roku był jednym z jurorów w programie Polsatu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Śmierć gwiazdora była prawdziwym szokiem dla fanów i znajomych z branży, zwłaszcza tych, którzy przez długi czas liczyli na jego powrót do "TTBZ". Teraz produkcja muzycznego show oraz sama dyrektorka programowa Polsatu opublikowali poruszające słowa pożegnania.

Producenci "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i Polsat żegnają Pawła Królikowskiego

Producent programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" opublikował zdjęcie i we wzruszających słowach pożegnał Pawła Królikowskiego.

- Żegnaj Pawle! Dziękujemy za każdy odcinek, spotkanie, rozmowę, uśmiech. Praca z Tobą była dla nas zaszczytem! Przyjaciele z Endemol Shine Polska - czytamy.

Na profilu facebookowym "TTBZ" również zamieszczono wspomnienie o jurorze.

- Dzisiaj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci aktora, wieloletniego przyjaciela Polsatu – Pawła Królikowskiego, który między innymi był jurorem wszystkich 12 edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Paweł Królikowski debiutował u mnie, jak żartowaliśmy, dwa razy. 30 lat temu przyjechał do mnie z Wrocławia, jako bardzo młody człowiek, zaraz po studiach, z wymyślonym przez siebie programem dla dzieci „Truskawkowe Studio”. Potem, po latach, zaprosiłam go do drugiego debiutu, w roli jurora, w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Ilekroć się widywaliśmy, zawsze te spotkania były przepełnione serdecznością, ciepłem i uśmiechem, za które cenili go wszyscy, którzy z nim pracowali. Paweł kochał ludzi. Najbardziej cieszyło go to, że w programie nikt nie odpada. Bo nie zdarzyło się nigdy, żeby Paweł powiedział komuś coś naprawdę niemiłego. Był aktorem, artystą do samego końca. Każdą komórką swojego ciała, serca i duszy. Chłonął i cieszył się z każdej minuty na planie. Ostatni raz, zagrał u nas rolę ojca w serialu „W rytmie serca”, który będzie można obejrzeć już za kilka dni. Nawet, gdy był już bardzo chory, kiedy stawał przed kamerą, czuło się, że zawód aktora daje mu prawdziwe szczęście. Z całego serca składamy wyrazy współczucia dla całej rodziny, żony oraz dzieci, które mieliśmy okazję poznać podczas ostatniej edycji programu. Jest nam wszystkim dzisiaj potwornie smutno – przekazała Nina Terentiew, dyrektor programowa telewizji Polsat.

Aktora pożegnali także przyjaciele, którzy pracowali z nim na planie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", między innymi Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor.

RadioZET.pl/PCh