Obserwuj w Google News

5 teledysków zagranicznych gwiazd, w których pojawiają się polskie akcenty [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
15.11.2019 15:59

Wielu fanów muzyki nie wyobraża sobie życia bez wideoklipów. Okazuje się, że w teledyskach największych zagranicznych gwiazd możemy liczyć również na polskie akcenty. Poniżej możecie zobaczyć, jacy znani artyści zdecydowali się w swoich klipach pokazać Polskę lub polskie akcenty.

Polska w zagranicznych teledyskach gwiazd 5 klipów z polskimi akcentami wideo
fot. Youtube screen

Polska w zagranicznych teledyskach gwiazd. 5 wideoklipów z polskimi akcentami

Katy Perry — Swish Swish

Katy Perry nie trzeba nikomu przedstawiać. W ciągu ostatnich lat amerykańska artystka nagrała mnóstwo przebojów. Okazuje się, że w teledysku do jednego z nich możemy zobaczyć stolicę Polski. Klip do singla „Swish Swish” niespodziewanie rozpoczyna się kadrem z PGE Narodowym i panoramą Warszawy. To właśnie na polskim stadionie odbywa się fikcyjny mecz gwiazd, który można zobaczyć w teledysku. 

Ed Sheeran — Castle On The Hill

„Castle On The Hill” to jeden z najpopularniejszych singli w dorobku Eda Sheerana. Oficjalny teledysk do piosenki zaskoczył jednak wielu polskich fanów. Pojawia się tam niespodziewanie marka polskiego piwa, które wokalista pije w trakcie klipu.

Mans Zelmerlow — Hanging On To Nothing

Mans Zelmerlow, zwycięzca Eurowizji 2015, cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Polscy fani pokochali Szwedza jeszcze bardziej po premierze teledysku do utworu „Hanging On To Nothing”. Klip został nakręcony w Warszawie. Możemy zobaczyć w nim m.in. Pałac Kultury i Nauki, ulicę Nowy Świat czy plac Piłsudskiego.

Radiohead — I Promise

Radiohead to jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie. W 2017 roku grupa wydała singiel „I Promise”. Okazuje się, że teledysk do utworu został nakręcony w Warszawie przez polskiego reżysera Michała Marczaka. W klipie możemy zobaczyć m.in. aktorkę Agatę Buzek.

Major Lazer — Know No Better

„Know No Better” to przebój, który słynne trio nagrało razem z gościnnym udziałem Travisa Scotta, Camili Cabello i Quavo. W jednym z klipów promujących piosenkę pojawiły się ujęcia z różnych miast na świecie. Nie zabrakło także Warszawy. Miliony widzów oglądających wideo Major Lazer mogą zobaczyć plac Europejski i słynne Muzeum Neonów.

RadioZET.pl/PK