Obserwuj w Google News

Polscy medycy nagrali parodię "Uptown Funk". Tak wspierają się w trakcie pandemii [WIDEO]

2 min. czytania
09.03.2021 13:34
Zareaguj Reakcja

„Medics’ Funk” to cover hitu Bruno Marsa i Marka Ronsona „Uptown Funk”, który nagrał Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Polscy medycy stworzyli własny tekst do utworu i nagrali pełen tańca teledysk. W ten sposób młodzi lekarze i studenci chcą wesprzeć siebie nawzajem w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
fot. Youtube screen / Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Pandemia koronawirusa to niezwykle trudny czas dla wszystkich. Na pierwszej linii frontu walki z  COVID-19 znajdują się lekarze i pielęgniarki, którzy każdego dnia starają się pomóc chorym.

Choć wielu medyków zmaga się obecnie z ogromnymi problemami, starają się nie tracić pogody ducha. Chór Śląskiego Uniwersytetu Medycznego nagrał utwór „Medics' Funk”, wyjątkowy cover hitu „Uptown Funk”.

Zobacz także:  Tata i dzieci w piosence o koronawirusie. „Antywirusowy rap” hitem internetu [WIDEO]

Medics’ Funk: polscy medycy nagrali parodię hitu „Uptown Funk”

Młodzi lekarze i studenci kierunków muzycznych należący do Chóru Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach stworzyli nową wersję hitu „Uptown Funk” Bruno Marsa i Marka Ronsona.

Do parodii zatytułowanej „Medics’ Funk” powstał także zabawny i pełen optymizmu teledysk, którym młodzi lekarze i studenci chcą wesprzeć siebie nawzajem, a także przekazać trochę pozytywnej energii pacjentom.

Udało nam się, podołaliśmy zadaniu. Po wielu próbach online, konsultacjach, nagraniach możemy oddać teledysk na Wasze ręce (a właściwie to na Wasze uszy i oczy). Mamy nadzieję, że wywoła on uśmiech i podniesie na duchu nawet po najdłuższym z możliwych dyżurów – napisali członkowie chóru na Instagramie.

Nie od dziś wiadomo, że muzyka jest lekarstwem na wszystko, więc radosne wideo Chóru Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na pewno pomoże wielu medykom i pacjentom przejść przez ten trudny czas pandemii koronawirusa.