Obserwuj w Google News

Hołd dla Ukrainy na Polsat SuperHit Festiwal 2022. Specjalny występ zespołu Enej

2 min. czytania
19.05.2022 12:36

Enej będzie jedną z gwiazd Polsat SuperHit Festiwal 2022, którego patronem medialnym jest Radio ZET. Zespół planuje oddać wyjątkowy hołd Ukrainie. Co zobaczymy na scenie w Sopocie? "Wojna toczy się nadal. Trzeba pamiętać o tych ludziach" – mówi Piotr Sołoducha.

Enej
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Polsat SuperHit Festiwal 2022 odbędzie się w dniach 20-22 maja. W trakcie trzech dni na scenie pojawią się największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i kabaretowej. W Sopocie wystąpią m.in. Doda, T.Love, Cleo, Dawid Kwiatkowski, Sylwia Grzeszczak, Bryska, Kwiat Jabłoni czy Ralph Kaminski.

Redakcja poleca

Polsat SuperHit Festiwal 2022: Enej z hołdem dla Ukrainy

Zespół Enej zaprezentuje podczas Polsat SuperHit Festiwal 2022 specjalny występem z utworem "Brat za brata", którym odda hołd wszystkim Ukraińcom zmagającym się z tragiczną wojną. Piosenka powstała we współpracy z Kozak System. Muzycy zespołu walczą obecnie na froncie.

 Otwieramy piątkowy dzień nie naszym przebojem czy radiowym hitem, a wyjątkową piosenką pod tytułem „Brat za brata”, którą nagraliśmy z naszymi przyjaciółmi. Współautorem utworu jest zespół Kozak System. Jego członkowie walczą obecnie na wojnie w Ukrainie. Będziemy robić łączenie. To przepiękny ukłon w stronę całego ukraińskiego narodu w sytuacji, która się dzieje i w której ludzie oddają życie za swój kraj – mówi lider formacji, Piotr „Lolek” Sołoducha dla Polsatu.

Swoim występem muzycy Enej chcą zwrócić uwagę, że Ukrainę można wspierać na różne sposoby i nadal warto to robić.

Każdy pomaga i robi to na swój sposób. My poprzez muzykę i scenę możemy zrobić najwięcej. Przypominamy o tym, bo minęły ponad trzy miesiące, a wojna toczy się nadal. Trzeba pamiętać o tych ludziach. Ze sceny nawołujemy do miłości, dobrego przekazu. Jesteśmy pełni nadziei i optymizmu, że wystąpimy w Sopocie z zespołem Kozak System w przyszłym roku – dodaje Sołoducha w rozmowie z Polsat.pl.

Szczegółowy program Polsat SuperHit Festiwal 2022 poniżej:

Polsat SuperHit Festiwal 2022: kto wystąpi i kiedy? Plejada gwiazd w Sopocie [PROGRAM, BILETY]