Obserwuj w Google News

Pogrzeb Romualda Lipki. Rodzina, przyjaciele i gwiazdy pożegnały lidera Budki Suflera [FOTO]

Piotr Krajewski
1 min. czytania
12.02.2020 15:41
Zareaguj Reakcja

Pogrzeb Romualda Lipki odbył się w Lublinie. Nabożeństwo żałobne rozpoczęło się o 13.00 w Archikatedrze Lubelskiej. Artysta został pochowany na cmentarzu przy ulicy Lipowej. Pożegnały go rodzina, przyjaciele i tłumy fanów. Na pogrzebie Romualda Lipki pojawiło się także wiele znanych osób, m.in. członkowie Budki Sulfera, Beata Kozidrak i Izabela Trojanowska.

Pogrzeb Romualda Lipki w Lublinie rodzina przyjaciele i gwiazdy pożegnały lidera Budki Suflera foto
fot. Piotr Molecki/East News

Pogrzeb Romualda Lipki w Lublinie

Pogrzeb  Romualda Lipki odbył się w Lublinie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą świętą w Archikatedrze Lubelskiej. Po jej zakończeniu kondukt żałobny odprowadził zmarłego muzyka Budki Suflera na cmentarz przy ul. Lipowej, gdzie artysta został pochowany.

>> Pożegnanie Romualda Lipki w Lublinie. „Jolka, Jolka pamiętasz” jako hejnał w ratuszu [WIDEO]

W uroczystości wzięły udział tłumy, w tym wiele znanych osób. Na pogrzebie Romualda Lipki w Lublinie pojawili się m.in. członkowie Budki Sulfera, Izabela Trojanowska, Beata Kozidrak, Urszula i Alicja Węgorzewska. Na zakończenie mszy świętej grupa Budka Suflera wykonała na żywo piosenkę „Czas ołowiu”.

Żegnamy człowieka o wielkim sercu, pasji, uśmiechniętego i skromnego. I takim go widziałem podczas ostatniego spotkania. Żegnamy niezwykłego ambasadora naszego miasta. Lider najbardziej lubelskiego z lubelskich zespołów, promował nasze miasto — mówił w katedrze prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Pogrzeb Romualda Lipki w Lublinie

Romuald Lipko zmarł w nocy z czwartku na piątek. Miał 69 lat. Pod koniec życia wybitny polski muzyk i kompozytor zmagał się z chorobą nowotworową. O śmierci artysty poinformowali jego przyjaciele z Budki Suflera. W poruszającym wpisie pożegnał muzyka m.in. Krzysztof Cugowski.

RadioZET.pl/PAP/PK