Obserwuj w Google News

Piotr Cugowski — „Takich jak my nie znał świat”. Piątkowa premiera w Radiu ZET

Piotr Krajewski
1 min. czytania
31.01.2020 11:08
Zareaguj Reakcja

Piątkowa premiera w Radiu ZET. Nasi słuchacze mają okazję usłyszeć kolejny singiel z solowej płyty Piotra Cugowskiego. Utwór „Takich jak my nie znał świat” jest niezwykle osobisty dla wokalisty.

Piotr Cugowski Takich jak my nie znał świat nowy singiel piątkowa premiera w Radiu ZET
fot. Mateusz Jagielski/East News

„Takich jak my nie znał świat” to czwarty singiel z solowej płyty Piotra Cugowskiego. To bardzo osobisty tekst opowiadający o relacji ojca z synem.

Nie było to łatwe. Chciałem, żeby tekst był prosty, ale nie prostacki. I żeby były w nim emocje. Przegadaliśmy z Wojtkiem wiele godzin, zanim powstały te słowa. On, pomimo że jest wytrawnym tekściarzem, też podchodził do niego kilka razy. Aż w końcu się udało — mówi Piotr.

Płyta Piotra Cugowskiego ukazała się 4 października 2019 roku, czyli w przededniu 40. urodzin Artysty. Nowy projekt Piotra to nowa karta w bogatym portfolio artysty.

Pierwszy singiel — „Kto nie kochał”, który premierę miał pod koniec 2018 roku to ballada opowiadająca o ludzkich emocjach i uczuciach, które rządzą i rozdają karty w relacjach międzyludzkich. To obraz ludzkich postaw, które wypełnione są zarówno miłością i szacunkiem, jak i gniewem i niezrozumieniem. Singiel zdobył status Złotej Płyty.

Drugi singiel — „Zostań ze mną” ukazał się w kwietniu. Utwór opowiada o miłosnej relacji. Nie zawsze prostej, często uwikłanej w trudne momenty. Zawsze jednak wartej pielęgnowania („Ty i ja płyniemy do brzegu, na skos, ciągle pod prąd. Ty i ja, dwie prawdy, lecz jedno wiem – zostań ze mną”). Trzeci – „Daj mi żyć” to wspólny singiel napisany przez Tomasza Organka i Jana Borysewicza.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK