Obserwuj w Google News

Znana rosyjska piosenkarka popiera Putina. Odwiedziła rannych żołnierzy: "To obowiązek obywatelski"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
15.04.2022 09:35
Zareaguj Reakcja

Zara to popularna rosyjska piosenkarka, która od lat nie kryje swojego poparcia wobec rządów Władimira Putina. Nie zmieniła swoich poglądów również po wybuchu wojny w Ukrainie. Wokalistka odwiedziła w szpitalu żołnierzy, którzy wrócili z frontu. 

Zara Putin
fot. Lomohov Anatoly/East News, AP/EAST NEWS

Wojna w Ukrainie trwa już od ponad 50 dni. Prezydent Wołodymyr Zełenski podziękował wszystkim obywatelom za heroiczny opór i opublikował poruszające nagranie, którym zaapelował do całego świata: "Przestańcie karmić rosyjską machinę wojskową. Pomóżcie Ukrainie bronią. Wtedy pokój i dobro szybciej zwyciężą".

W Rosji wciąż nie brakuje gwiazd, które otwarcie wspierają Władimira Putina i popierają jego politykę. Wśród nich jest znana piosenka Zara. Wokalistka pojawiła się na wydarzeniu organizowanym przez tamtejsze ministerstwo obrony.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Redakcja poleca

Znana rosyjska piosenkarka Zara popiera Władimira Putina

Zara odwiedziła rosyjskich żołnierzy w szpitalu Mandryk – informuje Onet, powołując się na portal RIA Novosti.

38-letnia gwiazda miała pojawić się w wojskowej placówce na zaproszenie ministerstwa obrony i wzięła udział w wydarzeniu "Najlepszym wojownikom świata", w ramach którego znani Rosjanie odwiedzają rannych żołnierzy biorących udział w wojnie w Ukrainie, którą rosyjska propaganda określa "specjalną operacją wojskową".

Wszyscy mamy przed sobą trudną drogę. Ale wszystko będzie dobrze dzięki wam – dzielnym, mężnym wojownikom, którzy nas chronią. Dziękuję bardzo. To jest inicjatywa osobista, to jest obowiązek obywatelski, obowiązek każdego artysty. Artysta nie powinien śpiewać tylko w sprzyjających warunkach. Powinien śpiewać wszędzie – to jest jego zawód. Jeśli chce być usłyszany i kochany, powinien przyjść do widowni – cytuje słowa Zary Onet.

Zobacz:  "Świadome morderstwa z premedytacją". Mer Buczy ujawnił skalę masakry

To nie pierwszy raz, kiedy artystka wzięła udział w takim wydarzeniu. Kilkukrotnie występowała m.in. dla żołnierzy w rosyjskiej bazie lotniczej Humajmim w Syrii. Władze Rosji postanowiły jej za to podziękować i w 2016 roku uhonorowały ją tytułem Zasłużonego Artysty Federacji Rosyjskiej.

W 2018 roku Zara wspierała Władimira Putina podczas wyborów prezydenckich.

RadioZET.pl/Onet

steven seagal jaromir nohavica gerard depardieu
12 Zobacz galerię
fot. Bernard Patrick/ABACA/EAST NEWS, Bartosz KRUPA/East News, Stephen Caillet / Panoramic/Starface/East News